Pfsense otomatik ip dağıtsın

• arkadaşlar merhaba pfsense'sin otomatik ip dağıtmasını istiyorum biraz uğraştım ama yapamadım bir yardım ederseniz sevinirim :)

• **pfsense ekranında 2-set interface  seçiyoruz
    2-lan  diyoruz

sonra lan  ip  adresimizi  veriyoruz örn: 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 veya 10.0.0.1  lan  adresimiz.
    sonra bize  subnetmask  sorucak.  oraya  24  bit  veya 8 bit  veya 16  bit  seçiyoruz. size  bağlı.
    sonra  bize dhcp  aktif  yapalımmı  diye  sorucak ingilizce  olarak. yes  diyoruz
    dağıtacağımız  ip aralıkları  giriyoruz.  başlangıç  ipsi isticek.  sonra  bitiş  ipsi  isticek.
    bu  kadar.  sonra  kayıt  edeceksin.

Kolay  gelsin.  kardeş…

Nnmnöztrk  saygılarımlar...**

• @nmnoztrk:

**pfsense ekranında 2-set interface  seçiyoruz
    2-lan  diyoruz

sonra lan  ip  adresimizi  veriyoruz örn: 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 veya 10.0.0.1  lan  adresimiz.
    sonra bize  subnetmask  sorucak.   oraya  24   bit   veya 8 bit  veya 16  bit  seçiyoruz. size  bağlı.
    sonra  bize dhcp  aktif   yapalımmı   diye  sorucak ingilizce  olarak. yes  diyoruz
    dağıtacağımız  ip aralıkları  giriyoruz.  başlangıç  ipsi isticek.  sonra  bitiş  ipsi   isticek.
    bu  kadar.  sonra   kayıt  edeceksin.

Kolay  gelsin.  kardeş…

Nnmnöztrk  saygılarımlar...**

dhcp aktif yapalım mı o soruyu nerede soruyor. bende öyle soru falan sormuyor malesef.

1.1/24 olarak seçili

dhcp yanlış hatırlamıyorsam 1.1 den 1.150 ye kadar ayarlamıştım ben dağıtmasını ama farklı bi yerde yapmıştım ben o işlemi.

intercafe kısmında öyle bir ayar göremedim ben ?

• **"sonra  bize dhcp  aktif  yapalımmı  diye  sorucak ingilizce  olarak ."

ben  burda  ingilizce  cümlenin bana  göre türkçe özetini çıkardım. dikkat  ettiysen ingilizce olarak diye  not düştüm

kelimesi  kelimesine  hatırlayamıyorum  kardeş. destek  amaçlı olarak  elimden  geldiğince yazdım.

benden bu kadar….**

• eywallah saolunda zaten şuan sistem kurulu web arayüzünden yapmam lazım :)

• arkadaşlar yardımlarınız için tşkler birşeyi atlamışım şuan oldu eywallah :)

Locked