Dual WAN Yardim. • Merhaba arkadaslar.

  pfsense 2.0 uzerinde Dual wan yapilandirmasinda sorun yasamaktayim.  Sorunum su sekilde;

  Sistemde 2 Adet 8 Mbit internet hatti bulunmaktadir. (Hat kullanimi ayri ayri hiz testlerinde 7.5 Mbti civarlarinda) 1 Hat uzerinde kullanim yuzde yuze yakinken 2 hat kullanimi kesinlikle %30 lari gecmiyor. Toplamda LAN tarafina aktarilan bant genisligi 9-10 Mbit gecmiyor. http://forum.pfsense.org/index.php?topic=35959.0 adresindeki yapilandirmayi harfiyen yapmama ragmen bir verim alabilmis degilim. Bu konuda ucreti karsiliginda yardim bekliyorum. Yardimci olabilecek arkadaslar lutfen PM atsin.
  Tesekkurler. • Yapınızda squid proxy kullanıyormusunuz? • @MrPerFormance:

  Yapınızda squid proxy kullanıyormusunuz?

  Evet kullanmaktayim. (Sadece log amacli. Cache yok) • Bunu sormamın nedeni multi wan biraz squidle birlikte çalıştırıldığı zaman sıkıntılı oluyor. Bende zamanında sizin verdiğiniz bağlantıdaki ayarları yapmama rağmen başaramamıştım. Ama yapılamıyor değil. Forumda yapıp çalıştıranlar var. Umarım cevap yazarlar. • o konudaki  ayarları bende yapmıştım.  dediğiniz gibi bir sorun yoktu  ama    wan1  kesilince  http trafiğinde sorun oluyordu. • @geniusphp:

  o konudaki  ayarları bende yapmıştım.   dediğiniz gibi bir sorun yoktu  ama    wan1  kesilince  http trafiğinde sorun oluyordu.

  Selam,

  Bununla alakalı olarak wan1 gittiğinde sorun olmaması için default rule da failover olarak tanımladınız değil mi? Bir de floating rule olusturduktan sonra squid üzerindeki ince ayarı da yapmalısınız.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply