1:1 e nat yapma • Selamlar kendime ait ip blogum var ve bu iplerde çeşitli sunucular çalışıyor. Pfsense ile nasıl gerçek ip leri birebir nat'lıyıp daha sonra kural oluşturabilirim? • forumda araştırma yapınız
  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,42477.0.html

  buna benzer başka başlıklar da var • teşekkürler. • Orada yazan şekli değilde ben yapıyı şu şekilde kurdum.Acaba bir yerde hatamı yaptım?
  1-Wan = 212.2.2.2
  2-Lan= 95.0.10.1/24

  içerideki sunuculara gateway olarak 95.0.10.1 verdim

  Firewall - Rule - Wan kısmınada istediğim rulları girdim.
  3 tane ilginç sorunum var
  1 sunuculara dışarıdan yapılan upload ları limitleyemedim bir türlü
  2 remote bir yerde çalışan snmp servisine bağlanamıyorum hiçbirşekilde fakat 3 soru daki olayı yapınca sorunsuz bağlanıyorum.
  3 garanti bankasının sitesine bağlanamıyorum fakat System - Advanced - Firewall / Nat segmesindeki Disable all packet filtering işaretlediğimde 2 ve 3 numaralı sorunum çözülüyor tabi arka tarafta koyduğum tüm limitler falan disable olmuş oluyor.

  fikri olan varsa sevinirim. • Selam,

  Burada bir planlama sorunu var gibi geliyor bence eğer ki LAN subnet inizi 95.0.10.1/24 şeklinde tanımlamışsanız bu ip (95.0.10.1/24) bloğundaki bir internet/mail sitesine erişmekte sorun yaşarsınız şöyle ki o ip blogundaki bir siteye/sunucuya erişmek istediğinde aynı subnette oldugu için dışarıya (routera) çıkmayacak onu lokalde arayacaktır.

  Sroularınıza gelince;

  1. Limit yaptıgınız ekranları paylaşabilir misiniz?
  2. Remote yapmak istediğiniz ip adresi nedir?
  3. NAt görüntülerinizi de paylaşabilir misiniz?

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply