Otel İçin Captive Portal Yapılandırma Önerileri • Arkadaşlar Merhaba,

  Aynı anda maksimum 50 adet kullanıcının online olabileceği bir yapıda, captive portal kurulmak isteniyor.

  Captive Portal dışında diğer ayalamalar yapıldı. Kablosuzlar için aybir interface ayarlandı.

  Resepsiyonistin kolay bir şekilde yönetebileceği bir Captive Portal yapısı nasıl olmalıdır? • Selam,

  Bunun için tek yapmanız gereken captive portal (user manager) etkinleştirdikten sonra. User Manager üzerinde önce bir grup oluşturacaksınız sonra da bu gruba sadece user manager sayfasına girme yetkisi vereceksiniz. Sonrasında da yeni oluşturacagınız kullanıcıyı bu gruba dahil edeceksiniz. O kullanıcı da otel müşterileri için kullanıcı adı ve şifre tanımlayacak 2.1 versiyonunun bir güzelliği de oluşturulan kullanıcıları sadece captive portal user işaretini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

  Sevgilerle,
  SGTR • User Manager da Captive_Portal isminde bir grup oluşturdum. Assigned Privileges kısmında sadece içinde Captive Portal yazan bütün alanları ekledim.
  Pfsense arayüzüne bu gruba üye kullanıcı ile girmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

  http://192.168.102.5/services_captiveportal_zones.php bu adrese yönleniyor;

  Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var
  http://192.168.102.5/services_captiveportal_zones.php adresindeki Web sayfası çok fazla yönlendirmeye neden oldu. Bu site için çerezlerinizi temizlemek veya üçüncü taraf çerezlerine izin vermek sorunu çözebilir. Çözmezse, sorun mobil cihazınızda değil, sunucu yapılandırmasında olabilir.
  Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
  Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle.
  Bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinin.
  Hata 310 (net::ERR_TOO_MANY_REDIRECTS): Çok fazla yeniden yönlendirme vardı. • Arkadaşlar bu konuda önerisi olan yok mu acaba? • @aakdeniz:

  Arkadaşlar bu konuda önerisi olan yok mu acaba?

  captive portal için local user manager kullanmadığım için bu hata ile karşılaşmadım, ayrıca kullanıcı doğrulama için radius auth kullanabilirsiniz. • Radius authentication kullanımı konusunda kısaca bilgi verebilir misiniz? • http://forum.pfsense.org/index.php/topic,45312.0.html

  video da açıklamalı kullanım gösteriliyor yapılandırmayı da buna göre yapabilirsiniz fakat paket olarak freeradius2 kurmanızı öneririm. • freeradus2 ve mysql ile birlikte bir arayüzle sadece kullanıcı oluşturabilecekleri bir sayfa yapıp harici bir kullanıcı oluşturma sistemi yapabilirsin
  ben öyle yaptım • freeradius ve mysql kurarsan php ile www klasöründe bir kulanıcı ekleme kaldrıma menusu yazabilirsin istersen yardımcı olailirim hepsini yapmamak kaydı ile :') • Arkadaşlar,
  SGTR arkadaşımızın yardımı ile 2.1 de bu işlemi herhangi bir ekleme yapmadan çözebildik. Bir kullanıcı oluşturup o kullanıcıya sadece captive portal ile ilgili işlemleri yapma yetkisi veriliyor. Diğer menüler görünüyor ama hiç bir işlem yaptırmıyor. Sadece Captive portal kullanıcısı açabiliyor.

  ReeD_632 nazik yardım etme isteğin için teşekkür ederim.


Log in to reply