Lightsquid Türkçe Yama

• Arkadaşlar Sarg bu aralar squid3 kullanmaya başlamamdan itibaren uçtu rapor alamıyorum bende lightsquid e dönüş yaptım.

Ama türkçe arayüzü olmadığı için türkçeye çevirmeye çalıştım (kelime hatam varsa bu başlık altında güncelleyebiliriz)

Adım 1 :Öncelikle ekte gönderdiğim txt dosyasını tr.lng olarak yeniden adlandırın
    Adım 2 :Dosyayı putty ile /usr/local/share/lightsquid/lang/ dizinine atın
    Adım 3 :/usr/local/pkg/lightsquid.xml dosyasını yedekleyin (ne olur ne olmaz)
    Adım 4 :/usr/local/pkg/lightsquid.xml bu dosyayı editör ile açıp aşağıdaki kodu ukraynanın altına ekleyiniz. (not: ukraynayı bilerek verdim gözünüze çarpsın diye)

<option><name>Ukrainian</name><value>ua</value></option>

<option><name>Turkish</name><value>tr</value></option>

daha sonra  resimde1 görüldüğü yerden dili seçiniz.
    hayırlı olsun.

tr.txt

• Ellerine  sağlık kardeşim.

Türkçe Karakter sorun yaşayan arkadaşlar  ; tr.lng dosyasını açıp MSG_CODEPAGE= satırını utf-8 olarak değiştirseler düzelir.

Örnek : MSG_CODEPAGE=utf-8

• @sametyilmaznet:

Ellerine  sağlık kardeşim.

Türkçe Karakter sorun yaşayan arkadaşlar  ; tr.lng dosyasını açıp MSG_CODEPAGE= satırını utf-8 olarak değiştirseler düzelir.

samet zaten karakter sorunu yaşanmaz test edildi de yayınlandı. ISO-8859-9 Türkçe dir zaten.

• @technical:

@sametyilmaznet:

Ellerine  sağlık kardeşim.

samet zaten karakter sorunu yaşanmaz test edildi de yayınlandı. ISO-8859-9 Türkçe dir zaten.

Ben direk senin yapmış olduğun dosyayı attığımda karakter sorunu yaşadım. utf-8 olarak ayarladığımda sorun düzeldi.

• tarayıcında sorun olabilir mi ? 5 ayrı bilgisayarda denedim ben.

Log in to reply