2 Bilgisayar hariç ağdaki tüm bilgisayarlara hız limitleme ? • arkadaşlar daha önceki konumda squid cache olayıyla ilgili yardım istemiştim çözüm bulamadık soğudum artık bu işten ama madem bi cihaz kurduk en azından ağımdaki pclerin netini sınırlamak istiyorum

  işyerimde 21+1 pc var çatıda 5210g var
  evimde ise komşular dahil 5 kişi var çatıda yine 5210g var

  tüm cihazlar aynı ip bloğunda ve pfsense üzerinden ip alıyorlar

  pfsense wan bacağım 192.168.0.1
  pfsense lan bacağım 192.168.1.1

  sınırlama yapmak istemediğim pc lerin ip leri 192.168.1.100  192.168.1.99

  bu cihazlara sınırlama istemiyorum ve diğer cihazlara sınırlama yaptığımda istediğim zamanlarda verdiğim sınırlamaları kolayca 2 veya 3 mbit arası değiştirebilmek istiyorum

  yardım edicek arkadaşlara teşekkürler şimdiden • güncell ve acil lütfen birkaç deneme yaptım yanlız tüm lan a sınırlama yapıyor ve toplam hız 2 mbiti geçemiyor • proxy cache sorununu yeni bir kurulum yaparak çözersin sanırım artık her şeye baktmıştık en son ayrıca aliases oluşturarak network aralığındakin pclere ve dışındakilere kural yazabilirsin forumda biraz araştırırsan detaylı konular bulabilirsin sanırım. Bulamazsan takıldığın yerleri buradan yaz biz yardımcı olmaya çalışırız elimizden geldiğince. • valla hocam bn uğraştıkça kafayı yemeye başladım bilgili biri bağlansa yardım etse çok makbule geçicek • http://forum.pfsense.org/index.php/topic,52618.0.html burada detaylı açıklamalar var dikkatlice incele takıldığın yerlerde resim göndererek hatayı açıkla yardımcı olalım. • @TechnicaL:

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,52618.0.html burada detaylı açıklamalar var dikkatlice incele takıldığın yerlerde resim göndererek hatayı açıkla yardımcı olalım.

  Sana tavssiye wifi ile lan ayırsan senin için daha iyi olur.. hem güvenlik acısından hemde ayar acısından daha kolay olur.


Log in to reply