Packages install boş geliyor • Merhaba,

  arkadaşlar aslında genel olarak bir çok sorum var araştırarak bulmaya çalışyorum fakat bir çoğunu bulamadım.

  pfsense 2.0.3 versiyonunu kurdum fakar packages bölümünde hiç bir şey gelmiyor freeradius ve proxy server kısımları özellikle lazım eklentisi varmıdır onuda bulamadım.

  Genel olarak şöyle birşey yapmak istiyorum. tüm wireless bağlantıları pfsense üzerinden çıksın ve log tutsun.

  pfsense kurdum captive portal ayarlarınıda yaptım ve sonra gatewayi pfsense olarak verdim çıkışta giriş ekranı gelmesi gerekiyor fakat her seferinde gelmiyor, gelen ekranda ise voucher kodu ile giriş yapılsın istiyorum ama bu kod her seferinde değişmiyor sanırım.

  umarım anlatabilmişimdir yardımlarınızı beklemekteyim. pfsensi tam olarak kullanmak için hangi ayarlarla başlamak lazım hangi adımlar üzerinden geçerek gitmek lazım. • Sabit başlıklar boşuna duruyor yukarda !!! insanlar okumadan başlık açsın diye.

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,61967.0.html  ilk adımları buradan daha sonra

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,62334.0.html  buradaki başlıkları inceleyerek devam ediniz. • valla üstad onları okudum ama bazı bölümleri yaptım bazılarında takıldım,

  yazdıklarımı tam olarak okuduysan anlamış olman lazım packages ile ilgili bir şey göremedim verdigin linklerde.

  pfsense 2.0.3 live cd indirdim kurdum ama packages bölümü boş geliyor hiç bir şey yok dışarıdan eklemeyide bulamadım. • firmware bölümünden auto update yapmayı denedim fakat ona olmuyor http://update.pfsense.org/_updates/ hata veriyo. • merhaba

  pfsense 2.0.3 versiyonunu kurdum freeradius ve proxyserver kısmı çıkmıyor install packeges bölümünden yüklenebiliyormuş fakat bu bölüm boş geliyor. • Unable to communicate with www.pfsense.com. Please verify DNS and interface configuration, and that pfSense has functional Internet connectivity.

  yukarıdaki gibi bir hata geliyor ve pfsense.com a baglanamadıgını söylüyor  bunun bir ayarı yada yolu varmı ? • Benzer konu açma girişiminizi umarım sonlandırırsınız. Açtığınız başlıkları birleştirdim forumdaki diğer kullanıcılar elbette mesajınıza yanıt yazacaklardır, ayrıca (ingilizce bilmiyorsanız google translate kullanın) iyi forumlar. • üstad benim derdim polemige girmek degil yanlızca sorunumu paylaştım işi polemige dökmiyelim bence.

  do you understand me…! • Polemik vs işim olmaz yapılandıracağınız tek yer DNS alanı oda System->General Setup-> DNS servers alanında bulunmakta tabi araştırmak yerine sorarsanız bulamazsınız.
  Pfsense DNS çözümleyemediğini size açıklamış

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,58064.0.html

  Unable to communicate with www.pfsense.com. Please verify DNS and interface configuration, and that pfSense has functional Internet connectivity.

  I can't understand you.


Log in to reply