Dual Wanda .mp4 uzantıları istediğin wana atama? • Sormak istediğim başlıktaki gibi. Video sitelerinin pek çoğu mp4 uzantı kullanıyor. Youtube en başta. Allias ile video sitelerini tek wana yönlendirdim ama istediğim performansı gene alamadım. Acaba mp4 kullanan video sitelerini istediğim wana yönlendirme yapabilirmiyim. Varmı böyle bir olay? • İlk önce System Routings -> Group dan yeni bir grup oluştur. Ve Gruba isim Ver. yapına göre örneğin  Wan1 i T1 Wan2 yi T2 olarak seç (Senin tier isim ve sırlaman neyse ).Sonra Firewal Rules-> Lan a gel. En süteki default kuralın altına yeni kural ekle.

  Action - > PASS
  İnterface -> LAN
  Protocol -> TCP
  Source -> Lan Subnet
  Destination -> any
  Destination port range -> HTTPS
  Gateway -> Oluşturduğum grup ismi neyse gateway • @OGUZ:

  İlk önce System Routings -> Group dan yeni bir grup oluştur. Ve Gruba isim Ver. yapına göre örneğin  Wan1 i T1 Wan2 yi T2 olarak seç (Senin tier isim ve sırlaman neyse ).Sonra Firewal Rules-> Lan a gel. En süteki default kuralın altına yeni kural ekle.

  Action - > PASS
  İnterface -> LAN
  Protocol -> TCP
  Source -> Lan Subnet
  Destination -> any
  Destination port range -> HTTPS
  Gateway -> Oluşturduğum grup ismi neyse gateway

  İlgi için teşekkürler ama sorduğum bu değildi.
  Rules Lan kısmında HTTPS portu tek wan şeklidne gatewayde. HTTP portu dual wan. HTTP hariç tüm çıkışların tek wana gitmesi içinde any olarak tek wan seçili. Benim istediğim youtube ve benzeri video siteleri https olmadığı için dula wana çıkıyor. Videolar genelde mp4 uzantılı oluyor. Bende uzantısı mp4 olan bütün url leri bir wana atamak istiyorum.


Log in to reply