Pfsense Sabit Ip sorunu • Merhaba Pfsense ile 2 adsli (Load balancing) birleştirdim. sorunsuz çalışıyor. (internet cafe olduğundan 1 İP sabit)
  fakat bazı ip güvenlikli sitelerde (Bankalar vb..) giriş yaptıktan sonra 3-4 dakika sonra çıkış yaptırıyor. otomatik sanırım ip ler arası geçiş olduğundan ip değişitiğinden atıyor. pfsense de bunun çöüzümü varmıdır? hızı etkilemedn? • @htmedya27700:

  Merhaba Pfsense ile 2 adsli (Load balancing) birleştirdim. sorunsuz çalışıyor. (internet cafe olduğundan 1 İP sabit)
  fakat bazı ip güvenlikli sitelerde (Bankalar vb..) giriş yaptıktan sonra 3-4 dakika sonra çıkış yaptırıyor. otomatik sanırım ip ler arası geçiş olduğundan ip değişitiğinden atıyor. pfsense de bunun çöüzümü varmıdır? hızı etkilemedn?

  **load balancing kullanmadıgım için deneyip uygulamadım. ama bu konuda forumda cok tartısıldıgını ve konu acıldıgını biliyorum.

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,57021.0/nowap.html göz atabilirsiniz.** • Bankalar gibi sitelere giden paket https protokolü kullanılır siz  Load balancing yaptığınızda girişi örnek veriyorum 88.88.56.56 ip ile giriş yapmışsınızdır ve tüm trafik bu ip üzerinden ssl ile sertifikalanır fakat siz işleme devam ederken yoğunluktan dolayı ip değişir ve 88.88.56.57 nolu ip ile işleme devam eder iseniz ssl araya girildiğini düşünerek sizin oturumunuz kapatır benim kendi yaptığım yöntemde https siteleri tek ip den yönlendirdim aliases belirleyip ip gurubunuzun yarısını bir hattan diğerini diğer hattan çıkartın ve failover yaparsanız iki hattı birbirine daha sağlıklı çalıştığını göreceksiniz.


Log in to reply