Hotspot • arkadaşlar ne yaptıysam captive portalı etkinleştiremedim
  3 ethernet kartlı makinam var
  ip adreslerim şöyle modem 10.0.0.1
  pFsense 192.168.1.1
  captive portal enable yapıyorum static ip yapıyorum ip adresini yazıyorum

  bi türlü kullanıcı password ekranı gelmiyo yardımcı olur musunuz adım adım ne yapmam gerekiyo • captive portalı enable yaptıktan sonra interface kısmında hangi ethernetten gelecekler için çıkmasını istiyorsan onu seç.
  Birde Authentication kısmında local user manager kısmını seç gelir. daha sonra kullanıcıları radiustan mı verecen yoksa vouchers kısmından mı ayarlayacan ona göre güncellemeni yaparsın. • deneyeceğim hocam After Authentication Redirecton URL ye google atıyorum 192.168.1.1:8000/www.google.com yapıyorum yine yok net şuan yok sorun nedir opt1 i kullanmıyorum user managerdan kullanıcı oluşturuyorum anlamadım gitti • yönlendirmeye falan herhangi birşey yazmana gerek yok.
  3 ethernet kartın var bunlardan biri wan biri lan diğeri opt1 (bunu neyde kullandığını bilmiyorum.
  Pfsensin modeme bakan bacağı modemin ip bloğu ile aynı olacak. Lan tarafına bakan yani captive portal çalışacak bacak farklı bir ip bloğunda. 3 ethernet kartın ne iş yapıyor onu anlatırsan sevinirim.
  Kullanıcıların lan tarafından bağlandıklarını düşünerek captive portalı aktif ettikten sonra daha önce dediğim iki ayarı yaptıktan sonra pfsense'i yeniden başlatıp deneyebilirmisin. • hocam opt1 load balance için kullanılacak şuan devre dışı çalışmıyo wan adres 10.0.0.1 lan adres 192.168.1.1 yönlendirme yapmadan deneyeceğim şuan internet yok bununla alakası yok sonuçta kullanıcı duvarı aşmak için login ekranına düşecek • Arkadaşım şuan benimde önümde sistem var wan tarafı aktif olmadan captiv portal gelmiyor. Bende ilk başlarda şaşırmıştım fakat wan tarafını aktif ettikten sonra captivportal ekranı geliyor. Sen aktif halde iken bi dene istersen eğer aynı sorun devam ederse ayarlarını tekrar birlikte gözden geçiririz. • wan tarafı aktif derken internet  olması gerekiyo demek istediniz hocam

  2.si ise kurcalarken 192.168.1.1:8000 portundan oluşturmuş olduğum bi html sayfasına atıyo captive portal aktifken ama bi türlü login ekranı gelmiyo ayrıca bu portal page contacs kısmındaki sayfaları nasıl kaldırabiliriz


Log in to reply