Statik ip den gelen NAT

• Uzaktan bir veya birden fazla statik ip si olan pc ler uzak noktadaki bir pc ye aşağıdaki ayarlar ile erişemiyor.

Tek statik ip örneği :

Nat:Port Forward menüsünde ;

Interface – WAN
    Protocol -- TCP/UDP
    Destination -- Type -- Network -- 78.18.18.78  veya Destination -- Type -- single host or alias -- ipler (ipler adında tanımlanmış birden fazla statik ipden oluşan aliases listesi)
    Destination port range -- from other -- 3389 to other --3389
    redirect target IP -- 192.168.1.100
    redirect target port -- other -- 3389

ayarlarıyla port yönlendirme çalışmıyor.

Daha önce çalışıyordu. Pfsense yeniden kurup aynı ayarları tanımlayınca artık çalıştıramıyorum.

Not :

Destination -- Type -- WAN Adress yaparsam çalışıyor. Tabi bu sefer istenilen her uzak noktadan bağlanılabiliyor.

• Destinaion wan address olarak kalmali siz kisitlamak istedigijiz ip veya alias i source da belirmelisiniz

@katre:

Uzaktan bir veya birden fazla statik ip si olan pc ler uzak noktadaki bir pc ye aşağıdaki ayarlar ile erişemiyor.

Tek statik ip örneği :

Nat:Port Forward menüsünde ;

Interface – WAN
    Protocol -- TCP/UDP
    Destination -- Type -- Network -- 78.18.18.78  veya Destination -- Type -- single host or alias -- ipler (ipler adında tanımlanmış birden fazla statik ipden oluşan aliases listesi)
    Destination port range -- from other -- 3389 to other --3389
    redirect target IP -- 192.168.1.100
    redirect target port -- other -- 3389

ayarlarıyla port yönlendirme çalışmıyor.

Daha önce çalışıyordu. Pfsense yeniden kurup aynı ayarları tanımlayınca artık çalıştıramıyorum.

Not :

Destination -- Type -- WAN Adress yaparsam çalışıyor. Tabi bu sefer istenilen her uzak noktadan bağlanılabiliyor.

• #asbirim

dediğinizi de yaptım fakat olmuyor. aliasesdaki tanımlı ip tarafından deniyorum giremiyor.

• Interface–- Wan
    Protocol----TCP
    Source- type Adress---- Single host or alias  (burada alias yaratmışsanız onu yazacaksınız

Destination Type Wan adress
    Destination Port range  From ve to MS RDP

Redirect Target ip---- Nat yaptığınız içerdeki bilgisayar ip niz
    Redirect target port MS RDP

Ben bu şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun yok

Log in to reply