PfSense-2.1 icin Tp-Link TG-3269 uygunmudur?

• HP Compaq DC5100'e 2 adet Tp-Link TG-3269 takıp cafe için pfsense kurmak istiyorum.

Sanırım DC5100'ün özellikleri pfsense icin uygun. Zaten onboard olarak Intel Pro 1000 MT Gigabit NIC mevcut.

Takacağım 2 adet Tp-Link TG-3269 ile herhangi bir problem yaşarmıyım. Donanım listesinden kontrol ettiğimde RTL8169 chipsetler ile uyumlu fakat yinede kullanan arkadaslar varsa tecrübeleri nelerdir öğrenmek isterim.

• Birde TP-Link sitesinde ürünün yüksek çözünürlüklü resminde RTL8169SC chipseti oldugunu farkettim bu herhangi bir problem çıkartır mı?

• Uyumludur bende kullanmıştım, 2 tane almıştım performansıda güzel, fakat 2 ay sonra sökmek zorunda kaldım client tarafını kesiyordu sürekli. intelden şaşma derim. 14 aydır intel kullanıyorum hiç sıkıntısı yok.
    Bu arada 5 wan(Vlan) - 1 lan şeklinde configirasyonum.

• Aslında LAN kısmı cok fazla değil 40 kadar client var. WAN kısmıda 2 adet 8Mbit ADSL. Bunlarıda MultiWAN yapmayı dusunuyorum. Aslında 100'lük kartta olur ama uyumlu chipseti olan 100lük kart bulamadım.

• @Eniqma27:

Uyumludur bende kullanmıştım, 2 tane almıştım performansıda güzel, fakat 2 ay sonra sökmek zorunda kaldım client tarafını kesiyordu sürekli. intelden şaşma derim. 14 aydır intel kullanıyorum hiç sıkıntısı yok.
    Bu arada 5 wan(Vlan) - 1 lan şeklinde configirasyonum.

İntel güzel ama PCI-X bir kart. PCI-E yuvasına olmaz sanırım.

• Donanımına uygun intel getirtebilirsin. PCI-E için olan modelleride var.
    Ben eski bir makinede kullanıyorum p4 1,5 ghz pcı slotlu adı sanı belli olmayan bir anakartı var.

• @Eniqma27:

Donanımına uygun intel getirtebilirsin. PCI-E için olan modelleride var.
    Ben eski bir makinede kullanıyorum p4 1,5 ghz pcı slotlu adı sanı belli olmayan bir anakartı var.

EBay üzerinden mi diyorsunuz yoksa trde satan bir yer varmı?

• Ebay veya GittiGidiyor size kalmış bi durum ama çoğu firma getirtebiliyor. İstanbuldan eksen computerdan getirtmiştim.

Log in to reply