• iyi geceler arkadaşlar ben pfsense kurdum 2 ağ birleştirip hattı bağlaştırma yaptım orda sorun yok ama internete girerken geç tepki veriyor biraz bekleyerek internete giriyor tek sorunum o tplink 100 mbit ethernet kartı var degiştirsem çözülür mü acaba ?

• @ugur1hasan:

iyi geceler arkadaşlar ben pfsense kurdum 2 ağ birleştirip hattı bağlaştırma yaptım orda sorun yok ama internete girerken geç tepki veriyor biraz bekleyerek internete giriyor tek sorunum o tplink 100 mbit ethernet kartı var degiştirsem çözülür mü acaba ?

squid kullanıyormusun ? ethernetten kaynaklanabilir.

• @Eniqma27:

@ugur1hasan:

iyi geceler arkadaşlar ben pfsense kurdum 2 ağ birleştirip hattı bağlaştırma yaptım orda sorun yok ama internete girerken geç tepki veriyor biraz bekleyerek internete giriyor tek sorunum o tplink 100 mbit ethernet kartı var degiştirsem çözülür mü acaba ?

squid kullanmıyorm bende ethernetten sorn oldugunu düşünüyorm realtek chipsetli gigabit ethernet almayı düşünüyorm tavsiye edermsiinz

• @ugur1hasan:

@Eniqma27:

@ugur1hasan:

squid kullanmıyorm bende ethernetten sorn oldugunu düşünüyorm realtek chipsetli gigabit ethernet almayı düşünüyorm tavsiye edermsiinz

Test için olabilir ama sağlıklı olsun isterseniz intel olsun derim.