Pfsense Kurulmuyor • merhaba arkadaşlar kafayı yemek üzereyim

  intelcore 2 duo işlemcim var 2 gb ram var pfsense tüm sürümlerinin indirip kurmayaı denedim ama bir türlü kuramadım.
  cd mi takıyorum cd den boot edip kuruyorum ayarlarımı yapıyorum en son 99 basıp hdd ye yüklüyorum  sorunsuz bir şekilde kuruyor ve yeniden başlat diyor. yeniden başlattığımda ise f1 boot yerinde takılıp kalıyor.

  freebsd/boot /i386 diye data veriyor defalarca kurmayı denedim hatta pfsense nin 32 64 bit amd, realese live cd hepsini kurdum aynı hatayı alıyorum.

  Hdd ram ethernet kartı bunlara kadar değiştim olmadı biosta sata pata ayarlarını hatta lpt com port bunlara kadar kapatıp kurmayı denedim bir türlü başarılı olamadım. konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olun. • Donanım bileşenlerinde uyumsuzluk olabilir geriye bana göre anakart ı değiştirmek kalmış. • 4-5 adet farklı anakartta aynı problemi yasıyorum bunların içinde yeni nesin anakartta var eski nesilde ama baska bir adet kasam var hemen hurdugumda sorunsuz çalışıyor. geçen bir tane müşterimde bu tarz bir şey istedi kurdum sorunsuz çalıştı ama elimde bazı 2 el kasalar var bu şekilde değerlendirmek istiyorum ama onlarda hata alıyorum o ekranı nasıl geçebilirim. farklı bir fikrin mi var mı arkadaşım… • sanki hdd modu hatası gibi geldi. biostan hdd modlarını ide yaparmısınız? daha olmadı sanal makina kurup (esxi) üzerine kurulum yapın. sorun yaşamazsınız. Makina çöp olacakğına %10 performans kaybı mantıklı duruyor. • hdd ram değiştim bunları zaten yukarda yazmıştım. sadece sanal pc denemedim.


Log in to reply