2.1-RELEASE (amd64) Metro Ethernet ve MPLSVPN • Arkadaşlar merhaba

  Gün itibari ile Superonline üzerinden MPLSVPN hattını aktif ettik merkezi fiber ile sonlandırarak tüm şubeleri 2.1-RELEASE (amd64)  sürümü üzerinden internete çıkartıyoruz fakat şöyle bir sıkıntı mevcut.

  Bağlantıyı - Proxy server: Access control üzerinden sayfaları yazdığımda engelleyebiliyorum yalnız roxy filter SquidGuard: Target categories üzerinden herhangi bir engelleme aktif hale gelmiyor kullanamadığım içinde kelime bazlı filtreleme olmadı.

  Son olarak lightsquid report kısmını açtığımda 404 hatasını almaktayım.

  Daha önceki kurulumda böyle bir sıkıntı yaşamadım forumu baya bir karıştırdım fakat net bir bilgi göremedim, paketlerin tekrar kurulumu 4-5 farklı kaynağın kurulum şekillerini denedim.

  Konu hakkında fikri olan varmıdır

  İyi çalışmalar. • Durumunuz acil ise 2.0.3 versiyonu ile deneyiniz, onda sıkıntı yok.
  2.1 versiyonunun konfigürasyonu biraz karışık (ben de 2.1'e geçip bu tip sorunlar yüzünden geri döndüm)

  Aslında bir arkadaş 2.1'de squid ve squidguard'ın konfigürasyonu ile nasıl http ve özellikle de https filtreleme yapıldığını anlatan bir HowTo yazsa ne güzel olur. • İyice bir deneyeceğim ben, Captive portal vs. bir detaylandırılmış diğerleri nasıldır acaba : ) , Eğer işin içinden çıkamazsam mecburen bir önceki sürüme geçeceğim dediğiniz gibi. Gelişme olursa tekrar bilgi veririm. • Makinaya duman attırdım fakat çare olmadı, 2.0.3 'e geçiş yapacağım mecburen ne varsa eskilerde var • 2.1.1 snapshot isosunu deneyin bence derim.

  http://snapshots.pfsense.org/ • Arkadaşlar merhaba sistemi ayağa kaldırabildim çok şükür fakat şöyle bir sorun var, MPLS üzerinde merkez bütün şubelere ulaşabiliyor fakat şubeler merkezi ping attığı halde açamıyor, explorer üzerinden ana sunucu üzerindeki ( local de ) sayfaları görüntüleyemiyoruz rdp vb. çalışmamakta ama internet aktif

  sizce neyden olabilir. • firewall kuralı ile halledilebilir sanırım

  sizin local ağınızın 192.168.1.1 olduğunu var sayıyorum..

  şubelerinizin de

  192.168.2.1
  192.168.3.1
  192.168.4.1

  olduğunu var sayalım

  bu networkleri alias üzerinde tanımlayın

  192.168.2.1 / 24
  192.168.3.1 / 24
  192.168.4.1 / 24

  kurallarda source kısmında bu aliası seçin ve geri kalanına any olarak seçip kayıt edin


Log in to reply