OPT Hatlar Gittiği Zaman Wan VPN Düşüyor


 • Arkadaşlar Merhaba,

  Açıkçası nasıl araştıracağımı bilemedim ya da bu sorun ile karşı karşıya kalan var mı bilmiyorum.

  Yapımızda Pfsense 2.0.1 Release i386 sürümü var. Toplamda 4 adet internet hattımız var. Bunlardan biri WAN, diğerleri ise OPT1-2 ve 3 bacakları.

  Ne tuhaftır ki, OPT hatlardan biri kopup geri geldiğinde, Bütün Ipsec VPN bağlatılarım düşüp tekrardan bağlanıyor. Ipsec VPN'ler Wan bacağından kuruldu.

  Buna bir türlü anlam veremedik. Sizlerden de bu durumu yaşayan oldu mu acaba ?

  Teşekkürler.


 • vpnde opt kopup baglaniyorsa vpn dusrr sonra tekrar baglanir normal bi durum.tabi iş akişini etkiliyor bu isi servis saglayiciniza bildirerek belki kopma sorununu cozebilirsiniz.sorunun pfsenseden olduguğunu sanmıyorum.internet sağlayıcınızla görüşün ayrıca loglara bakarak hangi tarafın koptugunu anlamanız lazım.belki karşı taraf kopuyor sürekli iyi analiz yapınız ondan sonra servis sağlayıcınızla iletişime geçiniz


 • @agasar_ts61:

  vpnde opt kopup baglaniyorsa vpn dusrr sonra tekrar baglanir normal bi durum.tabi iş akişini etkiliyor bu isi servis saglayiciniza bildirerek belki kopma sorununu cozebilirsiniz.sorunun pfsenseden olduguğunu sanmıyorum.internet sağlayıcınızla görüşün ayrıca loglara bakarak hangi tarafın koptugunu anlamanız lazım.belki karşı taraf kopuyor sürekli iyi analiz yapınız ondan sonra servis sağlayıcınızla iletişime geçiniz

  Hatların servis sağlayıcıları farklı. Birinde problem var iken diğerinde olmayabiliyor. Genel arızalar v.s. Tabi bu durum normal ise yapılabilecek bir şey yok. Bilgi için teşekkürler.