LAN portuna gelen 100 mbps trafik sorunu • Merhabalar,

  bu günlerde LAN network portuma gelen trafik 100 mbps ye çıkmakta  ip bazlı limitleme olduğu için dışarı çıkışta trafiği kapatabiliyorum  bazen  ama kimi zaman limitleme de dayanmayıp  ISP sınırı ile hat paket kayıplarına uğruyor  Traffic Graph da  aşırı trafik göremiyorum  Gohst bir ip  fena trafik yapıyor ve bunu pfsense de göremiyorum  bu  trafiği yapan ip yi nasıl bulabilirim ?
 • squid kullanıyor musunuz ?
  kullanıyorsanız versiyon nedir ?
  squid3 ise, dynamic cache opsiyonu açık mı ? • @tuzsuzdeli:

  squid kullanıyor musunuz ?
  kullanıyorsanız versiyon nedir ?
  squid3 ise, dynamic cache opsiyonu açık mı ?

  Selam hocam,

  proxy ve türevini kullanmıyorum sadece Traffic Shaper limiter da limiter belirli o da ana rule ve bazı rule' lara tanımlı  şimdi switch' imde port mirroring ayarladım  pfsense gelen  paketleri dinlemeye çalışacam

  başka bir yöntem var mı  ? • hocam kusura bakmayında birşey söylemek istiyorum. Grafiklerde bir anormallik var. superon.. grafiğinizde 20Mbps lik trafik var iken lan 0 a düşüyor. devamında wan bağlantılarınız azalıyor ve lan yine 100Mbps ye kilitleniyor. Burada sanki kullanım değilde başka bir sorun var gibi geliyor bana.

  bildiğim için değil sadece fikrimi söylemek için… • Merhabalar,

  Sorun çözülmüştür

  aşırı trafik yapan kullanıcılar  torrent ve en büyük trafik kaynağı sorunlu  bir centos sistemi centos yüklü sistem anlamsız paket yapmakta  8 saate  1 tb data göndermiş  üzerinde sadece  vmware çalışmakta  ve vmware test sunucuları bulunuyor.

  pfsense programlama yapabiliyor muyuz ?  10 dk boyunca 5 mbps yi geçen kullanıcı otomatik 2 mbps ye düşürme gibi bir programlama yapılabilir mi mümkün mü böyle birşey ? • centos üzerinde vmware test sunucusuna neden gerek duydunuz ki? direk esxi kurarak çalıştırsanıza hocam? birdaha niye centos u yük ediyorsunuz makinaya?


Log in to reply