Adobe connect sıkıntısı • arkadaşlar merhaba ;

  bundan 2 sene önce pfsense tanışmış ve çalıştığım firmaya kurulumu yapmıştım. 2 senedir sorunsuz çalışmaktaydı taki bugüne kadar.
  sorunum şu firmam uzaktan eğitim dersleri veren bir kuruluş dersleri adobe connect ile vermektedir. 10 gün önceye kadar hiç bir sorun yoktu ama şuan adobe connect ile canlı derse bağlanamıyoruz. sayfa açılıyor ve bekliyor ama kesinlikle bağlanmıyor pfsense ortadan çıkartıp internet verdiğimde hiç bir sorun olmadığını gördüm acaba engelleyen nedir veya ne olmuş olabilir 4 gündür uğraşıyorum ama hiç bir şekilde sorun çözülmedi…
  yardım ederseniz çok sevinirim • eğer ayarlarda hiçbirşey değiştirmediyseniz ve adobe programı güncellenip port da değiştirmediyse bence pfsense in güncellemelerini kontrol edin. sorunun başladığı günden bu yana aldığı güncellme var ise sorun ondan kaynaklaıyor olabilir. veya linux üzerinde paket güncellemelerini de kontrol edebilirsiniz. • @arakis, loglara baktın mı, paketler nerde bloklanıyor ?
  @fotocum, linux üzerindeki paket güncellemeleri konusunu biraz açar mısın ? • yani mesela bind de 2014-01-14 tarihinde güvenlik güncellemesi olldu. bunun  gibi bir güncelleme yayınlanmış ve frebsd paketleri içinde bir değişiklik olmuş olabilir diye söyledim üstad.


Log in to reply