Proxy filter ve log kaydı çalışıyor gibi görünüyor fakat çalışmıyor • Herkese merhaba;

  pfsense konusunda acemiyim 20 bilgisayarlı bir sisteme pfsense kurup gerekli ayarlamaları yaptım, şu an tüm bilgisayarlarda interneti dağıttım fakat log kaydını alamıyorum ve proxy filterde yaptığım ayarlar devreye girmiyor sisteme kurduğum paketler

  Cron
  Lightsquid
  squid
  squidGuard-devel (devel olmayanı kurdum çalışmadı)

  Proxy filter SquidGuard: General settings kısmında herşey normal görünüyor
  SquidGuard service state: STARTED modunda fakat uyguladığım filtreler çalışmadı özel bir ayarı varmıdır ayrıca

  Services: Proxy Reports (LightSquid, SQStat) -> Settings kısmında log kaydı almaya çalıştığımda (tüm ayarlar anlatıldığı gibi yapıldı)

  LigthSquid diagnostic.
  Error : report folder '/var/lightsquid/report' not contain any valid data! Please run lightparser.pl (and check 'report' folder content)
  Please check config file !

  şeklinde bir hata mesajı çıkıyor ne yaptıysam olmadı farklı tarayıcılarda denedim yine olmadı, log kaydı olarak sadece anlık
  Status: System logs: Firewall  kısmında ip adresi olarak görebiliyorum.

  sorunların çözümü konusunda yardımcı olabilirmisiniz. • LigthSquid diagnostic.
  Error : report folder '/var/lightsquid/report' not contain any valid data! Please run lightparser.pl (and check 'report' folder content)
  Please check config file !

  bu hatanın çözümünü buldum(explorerda açtım geçmişi silerek denedim), fakat diğerleri hala duruyor,  log kaydı olarak sadece firewall'ın ip'sini yazıyor diğer bilgisayarlar görünmüyor ne yapmalıyım atladığım neresi konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
  teşekkürler. • sorunları çözdüm bu konu adminler tarafından silinebilir. • Forumu adabı gereği, nasıl çözdüğünüzü yazsanız fena olmaz. • ilk sorunu yazmıştım explorer ile hallettim diğerinde de proxy serverda transparent proxy işaretlememişim onu seçili hale getirince sorun ortadan kalktı..


Log in to reply