Enterasys C3G124-24 ayarı hakkında yardım • Arkadaşlar enterasys C3G124-24 modelinde elimde swtich var bunun yapılandırmasını ekte ki resim  gibi nasıl yapabilirim.

  http://i.hizliresim.com/p4P0Wn.jpg

  Yapmak istediğim 4 ayrı vlanı tek switch ten 4 ayrı şubeye ip dağıtmak. 4 ayrı şube fiber ile merkeze bağlı. Merkez de bulunan switch in 4 sfp portundan ayrı ayrı vlan oluşturup şubelere ip dağıtmak istiyorum.
  tagged komutlarını bilmiyorum. • Yardım edecek kimse yok mu ? • bu swichleri hiç kullanmadım ama muhammet arkadaşımız çok güzel bi anlatımını buldum.

  Buradan • Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben bu linki daha önce incelemiştim ama nasıl tagged yapıldığını bulamadım. Benim  yapmak istediğim ; Pfsense de 1 wan 4 vlan var. switchte 1. porta vlan 1 bağladığımda 21 nolu sfp portundan çıkış yapmak istiyorum. switchin 2. portuna vlan 2 bağlayıp 22 nolu sfp portundan çıkış yapmak istiyorum. Yapmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım. • bu bahsettiğiniz konu pfsense ile ilgili değil, sizin donanımıza özgü spesifik bir konu.
  Buradan cevap bulma ihtimaliniz çok düşük, donanımızın destek sitesine veya varsa forumuna sorarsanız daha hızlı cevap alırsınız. • bununla ilgili internette araştırma yaptım ama bulamadım maalesef. bu konuyu Pfsense ye açma sebebim bu tarz uygulama muhakkak yapılmıştır yada yapılmamışsa yapacak olanlara yardımcı olur. hp switch ile yapılmış ama enterasys ile ilgili bir şey bulamadım.tavsiye edeceğiniz site veya doküman varmıdır ?


Log in to reply