Pfsense Oracle Database Connection yardımı • Arkadaşlar merhaba,

  Pfsense içerisindeki bir PHP sayfası üzerinden Oracle DB bağlantısı yapmaya çalışıyorum. oci_connect komutunu kullanmam için pfsense içerisine gerekli kütüphaneleri yüklemem gerekiyor. Bunu nasıl yapacağım ile ilgili bir yol arıyorum. Msql bağlantısı için sorun yok fakat Oracle için connection stringlerin çalışabilmesi için gerekli olan oracle client Pfsense üzerine nasıl kuruluyor?

  Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
  Şimdiden hepinize teşekkür ederim,
  Saygılarımla, • Repo'da sadece 32 bit için oracle client mevcut.Ama sadece oci8 kurmak yetmiyor malesef ve FreeBSD tarafında bu duruma net çözüm üretmiş bir döküman bulmakta oldukça zor.Kurulumu bir şekilde tamamlasanızda pfSense 2.1.x sürümlerinde PHP 5.3 kurulu repo'daki oci paketlerinin hepsi 5.2'de kalmış : )

  Entegrasyon dosyanızı Centos sunucu üzerinde koşturun veya IIS üzerinede kurulum yapılabilir.

  Hatta şöylede yapılabilir.Tabi tamamen kafamdaki düşünce Freeradius,Apache,MySQL ve Oracle Client'i bir centos sunucuya kurulum yaparsınız. CaptivePortal'a radius olarak Centos sunucunuzu gösterirsiniz. Bu şekilde yaparsaniz hem bütün yükü pfSense tarafında tutmamış olursunuz.

  1-> Centos -> Freeradius -> Apache -> MySQL -> Oracle Client
  2-> Centos -> MySQL -> Apache -> Oracle Client • Cevap için teşekkürler,

  Biraz geç dönüş yaptım. Şehir dışındaydım. Şimdi Centos ile sistemi bir teste sokacağım. Pfsense kurduğum makinem baya iyi Dell Power Edge R210 II üzerinde kurulum yapıyorum. Yükü başka bir sisteme bölme ihtiyacım yok gibi. Fakat çözüm olacaksa yapabileceğim bir şey yok demektir. Yada Server üzerinde salan kurup iki sistemi de tek makinede toplayacağım. • C# ile ufak bir entegrasyon aracı yazıyorum. Bitince gösteririm işini görürse paylaşırım. • Tamamdır bende araştırmaya devam ediyorum bir şey bulursam paylaşırım. • @Samet:

  C# ile ufak bir entegrasyon aracı yazıyorum. Bitince gösteririm işini görürse paylaşırım.

  Samet selamlar,

  Konu ile ilgili bir gelişme var mıdır?


Log in to reply