Network stream için nginx üzerinden özel rtmp serveri ve PfSense hakkında. • Merhaba,

  Open broadcaster software (https://obsproject.com/) programı ile 2 pcde aynı anda oynanan oyunu streamleyip. Ana makinadan vlc ya da browser programı yardımıyla izleyebilmek istiyorum.

  Tam olarak istediğim şey şu.
  http://obsproject.com/forum/threads/making-a-composite-stream-from-two-computers.9495/

  Bunun için her makinadan stream yapıp ana makinada bunları yakalayabilmemi sağlayacak network stream imkanı veren nginx in rtmp modulünü kullanmamı öneriyorlar.

  https://obsproject.com/forum/resources/how-to-set-up-your-own-private-rtmp-server-using-nginx.50/

  Ancak bir iki şey var kafama takılan.
  Bu nginx i pfsens üzerinden yükleyebilir miyim? İnternette yüklenebilir gözüktü ama bunu yüklediğinizde pfsense in firewall özelliğine zarar verebilirsiniz dikkat edin demişler. Ben nginx i pek kurcalamadan sadece rtmp server modulünü yüklesem yine sistemi deldirir miyim?
  Olmadı bu nginx in yaptığı şeyi pfsens üzerinden muadili bir paket ile yapabilir miyim?

  Teşekkürler! • Yerinde olsam pfSense üzerine nginx kurmaya çalışmak ve zaman kaybetmek istemezdim.Ama acı tecrübeler yaşamak istersen dene sonuçları bizimlede paylaşırsan seviniriz.Dedikleri gibi çok ince configler yapmanız gerekebilir kaldı ki nginx'i kurup arkasından php extensionlarını aktif etmeniz pfSense tarafının buna ne kadar uyumlu olduğu vs önünüze çıkabilecek sorunlardan birkaç tanesi sadece : )

  Senin yerinde olsam projeye CentOS üzerinden giderdim. • Tavsiyen için teşekkür ederim Samet,

  dediğin gibi yapıp hiç kurcalamayacağım şimdi. Software tarafında geçici bir çözüm buldum onunla idare edeceğim. Bu iş yaygınlaşana kadar pratik bir çözüm bulamayacağım sanırım.

  iyi günler. :)


Log in to reply