Default allow LAN Reject Sorunu • Merhaba arkadaşlar;

  Şirketteki çalışanların kullanabileceği port kurallarını oluşturduktan sonra "Default allow Lan to any rule" seçeneğini Reject olarak ayarladığımda internet hatlarımız üzerinden NAT kuralları çalışmıyor ama başka bir hattan çalışıyor.

  Default allow kuralını Disable yapınca şirket hatlarından NAT kuralları çalışmaya başlıyor. Bunu bir türlü çözemedim, Reject olarak ayarladığımda NAT kurallarının kendi internet hatlarımızdan çalışmasını nasıl sağlayabilirim?

 • Yok mu önerisi, tavsiyesi olan? • Merhaba,

  LAN Tarafında kurallarınızı tek tek oluşturmak yerine Firewall -> Alias tabı altında Port aliasları oluşturun ve 1 kuralla işi bitirin.Ayrıca herşey normal gözüküyor sanırım ufak bir ayrıntı var kaçırdığınız veya benimde gözüme birşey çarpmadı.

  Ayrıca Default kuralı neden reject yapiyorsunuz disable etmeniz daha saglıklı olmaz mı ? Eğer yazdığınız kurallar o kuralın altında olursa default kural devreye girecek ve bütün portları engelleyecektir.

  Port açarken hangi interface üzerinden geleceğini belirtmeniz gerekiyor NAT kurallarınızda birtane uydunet için ve diğer hatlar için yazılmış nat kuralları mevcut.

  Teamviewer açarsanız beraberde bakabiliriz. (Teamviewer 8  ) • PM attım Samet. Şimdiden çok teşekkürler.


Log in to reply