IP den gelen istekleri karşılama

• Merhabalar,

Parmak okuyucu cihazımızdan verileri çekmek için böyle birşey yapmam gerekiyormuş Firewalldan nasıl yapabilirim pfSense kullanıyoruz.

31.xxx.69.7x :4370 'den gelen taleplerin 192.168.3.155:4370 karşılamasını istiyorum.

aynı şekilde bunuda yapıcam tabiki.
    31.xxx.69.7x:4371 –------- 192.168.3.157:4370

• Bizde kullanıyoruz hem merkez hem uzak şubeden verileri alabiliyoruz sadece Nat kuralı eklemen yeterli aşağıdaki gibi

WAN TCP * * WAN address 4370 Lan Ip 4370

• bunu denedim olmadı
    bunuda denedim olmadı

• Yapıyı detaylı anlatabilirmisin(parmak izi kaç cihaz var,localdemi uzaktamı,rapor sunucun nerede gibi)

• 2 tane parmak okuyucu cihazımız var.
    2 ayrı firma var
    2 de ayrı firewall var

biz 2 perkoteğinde verilerini bir firmada tutmak istiyoruz İK bilgisayarında kendi localindeki çalışıyor
    bizimkini ise oraya yönlendirmek gerekiyor ama nasıl

• Perkotek yazılımına 2 cihazıda ekleyip firewall dan nat yaparsan çalışması lazım,bizimki de hemen hemen aynı yapıda.

• 2 cihazıda perkotek ekledim.
    Firewall dan nasıl yapıcam ayarları hakkında biraz bilgi verirsen benim yaptığım ayarlar resimlerde gösterdiğim gibi. örnek bana gösterebilirmisin?

• Bizdeki Nat sadece aşağıdaki gibi başka bir ayar yok

WAN  TCP  *  *  WAN address  4370  Lan Ip  4370

• ekteki resimdeki gibi source ip yi ekle tabiiki sadece belirli ip den gelmesini istiyorsan
    Destination port range  ve Redirect target port senin kullandığın portlar olacak

![Ekran Alıntısı.JPG_thumb](/public/imported_attachments/1/Ekran Alıntısı.JPG_thumb)
    ![Ekran Alıntısı.JPG](/public/imported_attachments/1/Ekran Alıntısı.JPG)

Log in to reply