Wan ve lan trafık grafıgındekı ın ve out asırı yuksek gosterıyor • merhaba
  trafık grafıgıne baktıgımda ın ve out hızları ust sevıyelerde
  wan için
  ın bazen 900 1 mb oluyor bazende 44 kbps ye dusuyor
  out devamlı 800 900 arası
  lan ıcın
  lan baglantımda aynı sekılde hadı lan baglantımı gigabit ethernete baglayalım local agımda baglantımda sorun yok duzgun sekılde calısıyor
  performns attırma yontemını kullanarak /boot/loader.conf dosyasındakı kern.ipc.nmbclusters="32768" yaparak bıraz ınternetımı rahatlattım performans arttı fakat evımden uzak baglantı ıle serverıme baglanırken asırı derecede yavas bır aktarım var serverlerde vırus taraması yaptım mallware lısanslı ve mıcrosoft essentials ilede tarama yaptım fakat bır vırus bulamadı ccleaner ıle baslangıc programlarınada baktım ordada anlamsız gelen bır calısan dosya yok bu sıkıntı 1 haftadır devam edıyor benı ttnetten aradılar kullandıgım paket 8 mbps net lımıtsız adıl kullanım kotasız yanı hıc hız dusumu olmuyor 12 aylık taadutumun bıttıgını ve paketı eger yenılersek suankı 135 tl paketınız 102 tl olcaktır dedıler onayladık o gun aksamında ınternette yavaslamalar oldu ttnete netım yavas dedıgımde bızde sorun yok 8 mbps gonderıyoruz dowlandda 1 mbps dıyorlar sızın localde sorun var dıyorlar dowland yapabılecek cogu sey sıstemımde yasaklı videolar fılan calısmıyor lightsquid ıle proxy reportları kontrol ettıgımde gun ıcınde en cok netı acan kullanıcı bıle 300 mblık bır dowland yapabılıyor nette out hız sorunu olarak bır konu bulamadım ve sızden yardım ıstemek ıcın konu actım şimdiden tesekkurler. • squid kullanıyorsanız, custom options kısmında neler yazılı ? • @tuzsuzdeli:

  squid kullanıyorsanız, custom options kısmında neler yazılı ?

  redirect_program /usr/local/bin/squidGuard -c
  /usr/local/etc/squidGuard/squidGuard.conf;redirector_bypass off;url_rewrite_children 5 • LightSquid kurulu ise sisteminizde. Resimlerdeki gibi ağ üzerindeki internet trafiğini, varsa sorunlu veya virüslü makineleri tespit edebilirsiniz. Kendi kendine trafik çekenleri vb. • @lord2oo0:

  LightSquid kurulu ise sisteminizde. Resimlerdeki gibi ağ üzerindeki internet trafiğini, varsa sorunlu veya virüslü makineleri tespit edebilirsiniz. Kendi kendine trafik çekenleri vb.

  bilgi için teşekkurler kontrolumu sagladım fakat agı devamlı somuren bır verı goremedım 3 sanıyede bır refresh oluyor ve kalıcı bır net yogunlugu gozukmuyor ınternetım orta hallı ama uzak baglantı sagladıgımda asırı derecede yavas server pclerede baglanmam gerektıgı anlar oluyor wanın outu ve lanın outları cok yuksek::S • status traffic graph ta interface lan ı seçtiğinde hangi ipler giden trafiğini sömürüyor görebilmen gerekli.
  benim başıma gelmişti abuk subuk tarayıcı eklentileriyle giden trafiği sömürülüyordu.
  upload hızları adsl de çok düşük olduğu için client makineler yüksek boyutta dosya gönderdiğinde maalesef bu sorunları yaşıyoruz.
  Google drive,OneDrive,dropbox ve yandex disk gibi hizmetleri senkronize çalıştıran bilgisayarlar hızı çok sömürür.
  gözünden kaçmış olabilir • @susamlicubuk:

  status traffic graph ta interface lan ı seçtiğinde hangi ipler giden trafiğini sömürüyor görebilmen gerekli.
  benim başıma gelmişti abuk subuk tarayıcı eklentileriyle giden trafiği sömürülüyordu.
  upload hızları adsl de çok düşük olduğu için client makineler yüksek boyutta dosya gönderdiğinde maalesef bu sorunları yaşıyoruz.
  Google drive,OneDrive,dropbox ve yandex disk gibi hizmetleri senkronize çalıştıran bilgisayarlar hızı çok sömürür.
  gözünden kaçmış olabilir

  tesekkurler somuren pclerı buldum peki şimdi şöyle bir şey var sömüren 2 pc var devamlı ın ve outları 800 1mbps arası ana serverı formatlamadan çünki içinde 2 tane otomasyon çalışıyor hastane oldugu ıcın serverı durdurmak cok zor devamlı bır verı gırısı oluyor mesela her 10 dakkada bır yatak sayımızı 112 ye bıldırıyor bu verı gıtmedıgınde 112 vaka gondermıyor medula sıstemıne recetler gunluk epıkrızler gıbı verıler gıdıyor vırus oldugunu var sayarsak formatlamadan bu vırusu nasıl tespıt edebılırım dıger pcyı sımdı formatlıcam ghost atıp ısı bıtırıcem • 2 pc sömürüyor diyorsun 1 tanesi normal pc diğeride sunucu srv 2008 veya 2003 mü?
  eset nod32 av veya başka bir antivirüs ile taratırmısın
  bide process leri inceleyen yazılımlar var onlarlada hangi process neyi kullanıyor bakabilirsin.
  sunucu tarafına müdahale ederken dikkatli ol
  exe veya dll virüslerinde temizlikten sonra sorun çıkabiliyor.
  nod32 temizleme konusunda iyidir sistem dosyalarını çok fazla etkilemez. • Ama şimdi şöyle birşey var. Bu server'in sürekli sağa sola veri gönderdiğini söylüyorsun. Bu hareketlenmeler bu gönderilen veriler ile ilgili olabilir. Bu size gönderdiğim adres üzerinden baksanız daha mantıklı. alışverişin yapıldığı adresler nereler.
  Sabit ve virüs türünde adreslerse
  http://youtu.be/H_l2YT9zrS0
  Bu yeni videodaki gibi veya başka şekillerde engelleyebilirsiniz… • bir bilgi işlemcinin ana kuralı kapat aç sistemini kullanmadığım için ve sizleride yorduğum için özür dilerim. Modemi açıp kapattıktan sonra internetim eski halin döndü serverdek out olayınıda yazılım fırmasıyla gorustum sürekli dısarısıyla haberleşme içinde olduğu için bu şekilde davrandığı soylendi yardımlar için sağolun çok gerekli şeyler ögrendim sizden yine.


Log in to reply