Captiva portal kullanıcı raporlarını lightsquid ile almak • arkadaşlar merhaba,
  captiva portal ile giriş yapan kullanıcıların raporunu lightsquid ile almak istiyorum ancak raporda bir türlü kullanıcıların isimlerini alamadım yakın zamanda bu konu ile çalışma yapan arkadaşlar yardımcı olabilirmi.

  birde ip bazlı kısıtlama değilde captiva için tanımladığımız kullanıcılara göre kısıtlama imkanı varmı? pfsense bu tip bir uygulama yapmaya izin veriyormu ?

  kolay gelsin. • Kullanıcı bazlı kısıtlama rahatlık ile yapabilirsin formda örnekleri bulacaksın. • kullanıcı bazlıdan kastım ip bazlı değil kullanıcılara isim vererek verdiğim isimler üzerinden kısıtlama yapmak, yani kullanıcı hangi bilgisayardan girerse girsin kendi yetkileri dahilinde siteleri açacak,

  iki yada daha farklı kullanıcı aynı bilgisayardan giriş yapabilir A kullanıcısı atıyorum facebooka girebilirken B Kullanıcısı giremesin bunun gibi bir kısıtlamadan bahsediyorum. bu mümkünmü acaba? • Merhaba,

  ip2name adında bir patch vardı.CaptivePortal auth loglarından kullanıcı isimlerini toplayıp Lightsquid üzerinde gösteriyordu.Ama hala çalışır mı bilmiyorum. : )

  Ayrıca CaptivePortal'daki kullanıcılara göre squid kuralları yazamazsınız. Kurallarınızı ip bazlı yazmalısınız.


Log in to reply