Superonline fiber ile Telekom VDSL2 hatlarını birleştirmek istiyorum • Merhabalar,
  Forumda biraz araştırma yaptım ama tam olarak aradığım cevabı bulamadım, yapmak istediğim şu;
  Mevcut 20mbit fiber bağlantıma 32mbit VDSL2 bağlantısı ekleyip bunları bir şekilde teaming yaparak tek switche verebilme şansım var mı? 3 adet ethernet kartım mevcut.
  Eğer o şekilde olmuyorsa clientlerin bir kısmına fiberi, diğer kısmına ise vdsl2 yi vererek aynı ağ içinde sorun yaşamadan kullanabilir miyim?
  Sorumun çok yüzeysel olduğunun farkındayım pfsense ile yeni tanıştım zar zor kurulum yaptım, networkte çok fazla teknik bilgiye sahip değilim. Yeni internet hattı eklemek istiyorum eğer olursa.
  Teşekkürler. • İki interneti tek bir lan'dan verebilirsin elbet ancak performans kaybı yaşarsın. Mesela evinde adsl var bilgisayarın wi-fi ile bağlı. Elinde bir de 3G modem ya da hotspot destekli bir telefon var. Onu da USB ile bilgisayara bağlayıp interneti açtığında iki tane internet bağlanmış olur ama bu senin uygulamadaki internet hızının ikisinin bileşkesi kadar olacak anlamına gelmez.

  Bunun yerine Loab Balance'ı incelemeni öneririm. İki internetide pfSense üzerine bağlarsın. Load Balance kurulumunu yaptığında o an internete çıkacak olan kullanıcı pfSense tarafından en az yükü olan hat ile internete çıkmış olur. • Benden daha iyi bilen bir arkadaş aşağıdaki sayfada başka bir yorumda bulunmuş, incelemende fayda var. fayda var.

  http://goo.gl/NT11zJ