OpenVPN P2P Konusu

• Merhaba Arkadaşlar,

-Halen deniyorum ama deneyen veya kullanan varsa yardımınızı rica ederim.
    -OpenVPN üzerinden gelen Client, dışarıdan içeriye secure olarak geliyor.  Bunun tam tersi olarak Lokalden de VPN client'a erişim yapmak istiyorum. Bu iki yönlü iletişim konusunu yapan var mı?

Lokal 192.168.1.x <–-----OpenVPN----------> Client 10.0.0.x

• @yaniq:

Merhaba Arkadaşlar,

-Halen deniyorum ama deneyen veya kullanan varsa yardımınızı rica ederim.
    -OpenVPN üzerinden gelen Client, dışarıdan içeriye secure olarak geliyor.  Bunun tam tersi olarak Lokalden de VPN client'a erişim yapmak istiyorum. Bu iki yönlü iletişim konusunu yapan var mı?

Lokal 192.168.1.x <–-----OpenVPN----------> Client 10.0.0.x

Merhaba

Vpn _ Openvpn _ Server altinda

Inter-client communication

secenegini isaretle

tamamdir.

• Çok sağol, peki bir Route yazmam gerekmiyor mu? Çünkü "Inter-client communication"  işaretli, servisi de durdurup başlattım.. 192.168.1.x ağımdan 10.0.0.x ' de bulunan MSSQL e bağlanamıyorum, fikrin var mı?

• @yaniq:

Çok sağol, peki bir Route yazmam gerekmiyor mu? Çünkü "Inter-client communication"  işaretli, servisi de durdurup başlattım.. 192.168.1.x ağımdan 10.0.0.x ' de bulunan MSSQL e bağlanamıyorum, fikrin var mı?

SQL konusunda bilgim maalesef yok. Fakat mysql den ornek vermek gerekirse; varsayilan olarak mysql de uzaktan erisim kapalidir ve bunu ihtiyac halinde sen acarsin. Tahminim MSSQL de de mantik aynidir. Bu konuda deneyimli arkadaslar veya google sana yardimci olacaktir.

Saygilar.

• MSSQL örnekti orada, asıl sorun ping de atamıyorum. Yani iletişim yok bahsettiğin yöntem eksik mi kaldı diye düşündüm?

• @yaniq:

MSSQL örnekti orada, asıl sorun ping de atamıyorum. Yani iletişim yok bahsettiğin yöntem eksik mi kaldı diye düşündüm?

Peki kuralin Openvpn kuralin var mi?

• Evet var, Ayarları göstereyim..

1-OpenVPN General Settings

2-Vpn Client Export Settings

3-Rules

• push "route 10.0.0.0 255.255.255.0" yapmanız gerekir. Bunu yapmakla open vpn client a route tablosuna 10.0.0.0/24 lu ip ler için tunnel kullan demiş olursun. ayrıca hali hazırda 10.0.0.0/24 lu bir routing in olmamaması gerekir.

mevcut routing i  windows ta
    netstat -r
    ile görebilirsin. open vpn bağlandıktan sonra burada belirttiğin adrese rouiting eklenmiş görmelisin.

bir de ipv4 tunnel network için 10.0.0.0/24 vermişsiniz. yapı çalışmaz ise çakışmadan olabilir. bunun yerine 10 gruplu başka bir net yazabilirsiniz.

• Selam asbirim,

Push edilmesi gerektiği çözümünü bulmuştum ama buraya yazamadım, teşekkürler cevabın için.