2 internet hattından birisi sadece seçtiğim IP adreslerine hizmet edebilir mi?

• Merhabalar,
    2 adet fiber hattım var, 1. hat sınırsız ve 21,80,443 vs. portları gibi tüm web trafiklerine ait olacak, diğer hattım ise kotalı, belirleyeceğim 5-10 adet IP adresi ile işlem yapan programlara ait olacak, web kullanımı olmayacak böyle bir yapılandırmayı nasıl yapabilirim bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Teşekkürler.

• pfsense multiwan ayarlarını forumdan aratın.

• Multiwan ile birlikte Destination Nat konusunu bakmanız gerekecek.

• Selam
    Ben bunun portlu olanını yapıyorum,
    internete çıkacağınız hattı Sistem: Ağ Geçitleri kısmından varsayılan ağgeçidi olarak tanımlayın.
    programlarınızın iplerini Güvenlik duvarı: guruplar kısmında guruplayın, ardından kurallar sekmesinden lan' a tıklayın
    yeni bir kural oluşturun

protokol : tcp/udp

hedef: hazırladığınız gurubu buraya yazın (ben burayı boş bırakıp hedef port aralığına yazıyorum, herhalde ip bazlı seçilim için böyle yapmanız gerekir)

ağgeçidi: programlar için ayırdığınız bağlantıyı seçin.

Bu kadar.

Umarım çalışır.

iyi günler.

• @cenx:

Selam
    Ben bunun portlu olanını yapıyorum,
    internete çıkacağınız hattı Sistem: Ağ Geçitleri kısmından varsayılan ağgeçidi olarak tanımlayın.
    programlarınızın iplerini Güvenlik duvarı: guruplar kısmında guruplayın, ardından kurallar sekmesinden lan' a tıklayın
    yeni bir kural oluşturun

protokol : tcp/udp

hedef: hazırladığınız gurubu buraya yazın (ben burayı boş bırakıp hedef port aralığına yazıyorum, herhalde ip bazlı seçilim için böyle yapmanız gerekir)

ağgeçidi: programlar için ayırdığınız bağlantıyı seçin.

Bu kadar.

Umarım çalışır.

iyi günler.

Teşekkürler çalıştı şu an bir sorun yok.

Log in to reply