Radius ve voucher • arkadaşlar merhabalar.
  captive portal içerisinde hem raidus hemde vouchers kod ile Authentication nasıl sağlanır.  radius seçersek voucher olmuyor, voucher seçersek radius olmuyor. iki doğrulamayıda birlikte nasıl kullanabiliriz ?
  teşekkürler. • cap portal ekranında reauthanticate every minute seçili olmazsa olur. • evet dediğiniz gibi çalışıyor. vaktim olmadığı için bakamadım fakat 10dk lık voucer kodlar oluşturdum sisteme girebiliyorum ancak 2-3 dk dolmadan süre bitiyor.  yarın detaylı deneyeceğim. belki voucer kodları oluştururken bir yanlışlık yapmış olabilirim. benzer bir sorun yaşayan olduysa bilgi verebilirmi ?
  teşekkürler arkadaşlar. • evet arkadaşlar yukarıda da yazdığım gibi her şey yolunda fakat voucer kodlar belirtilen süre dolmadan expier oluyor. daha doğrusu kod expire olmuyor. 1 dk geçmeden inactive oluyor hesap. captureportal statusdan baktığım zaman voucher codun expire olma süresi ve kalan süre doğru bir şekilde görünüyor ancak 1 dk dolmadan sistemden düşüyorum ve tekrar kodu girmem gerekiyor. sizce neden olabilir bu sorun ? • captive portal üzerinde Authentication sadece Local User Manager / Vouchers seçili olursa sorunsuz çalışıyor kodlar ve tam zamanlı olarak çalışıyor kodlar.  fakat RADIUS Authentication seçersem kodlar yine çalışıyor fakat 30 saniye dolmadan dropluyor sistem kullanıcıyı. captive portal status da voucher kod aktif görünüyor kalan süresini vs veriyor fakat kullanıcı aktif görünmüyor. :S çıkamadım işin içinden. • cap portal ekranında reauthanticate every minute seçili olmazsa olur.
  radius + voucher olur.
  local user + voucher olur
  local + voucher + radius olmuyor.


Log in to reply