2.2.1 x64 sürümünde 5651 log tutma • merhaba arkadaşlar;
  bir kamu kuruluşunda bilgi işlem personeli olarak çalışmaktayım. uzun süredir pfsense üzerinde kendi başıma çalışmalar yapmaktayım. bu forumdaki arkadaşların neredeyse tüm anlatımlarını okudum hepsine teşekkür ediyorum :)

  sorunum 2.2 ve 2.2.1 sürümlerinde ne yaptıysam 5651 formatında log tutamadım. bir çok araştırma yaptım ama neredeyse hiç bu konu üzerinde değinene rastlayamadım. tüm anlatımlardaki işlemleri yaptım ama bu sürümde bir türlü çalıştıramadım. acaba anlatan oldu da ben mi bulamadım yardımcı olabilir misiniz? çalıştırabilen varsa nasıl çalıştırdı acaba? şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum • 2.2.1 Sürümünü önermiyoruz birçok sorun barındırıyor Squid ve Squidguard da sorunlar var 2.1.5 kurup üzerinde istediklerinizi yapabilirsiniz.

  Zira 2.2.1 de Türkçe desteği tekrar kapatılmış kullanım açısından fark oluşturmuyor. • @TechnicaL:

  2.2.1 Sürümünü önermiyoruz birçok sorun barındırıyor Squid ve Squidguard da sorunlar var 2.1.5 kurup üzerinde istediklerinizi yapabilirsiniz.

  Zira 2.2.1 de Türkçe desteği tekrar kapatılmış kullanım açısından fark oluşturmuyor.

  Dün 2.2 den 2.2.1 update yaptım pfsense bir daha çalışmaz oldu.
  2.2.1 baştan kurulum yaptım herşey normal kurulum oldu ama bu sefer TechnicaL dedigi gibi türkçe kaldırılmış değilde türkçe seçiliyor ama türkçe olmuyordu. neyse dedim engilizce devam edelim dedim squid - squidguard kurulumu filan derken ayarları yaptım servisler çalışyor. faaliyete alacam kapatıp açtım servisler çalışmıyor bu sefer. bende o şekilde bıraktım. büyük ihtimal bende 2.1.5 dönecegim. • cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. ben de 2.1.5 sürümünü kurarak çözdüm bu sorunumu. ama bu adımdan sonra da kurduğum sistemde başka bir sorun çıktı. kullandığım log sistemi her gün 23:45te win 7 bilgisayarıma ağ üzerinden loglarımı sorunsuz şekilde atıyor. buraya kadar her şey normal. ama bu sistemi 20 farklı modemde 20 farklı noktaya kurmam gerekiyor. bu da demek oluyor ki 40 adet pcye ihtiyacım var. tamam elime rahatlıkla 40 adet eski pc var ama bu bi çözüm değil. harcadığı elektrike yazık. bu alınan logları wan üzerinden başka bi ip'deki bi adrese atmaya çalıştığımda samba hata veriyor(port vs her şey tamam). bu sorunu nasıl çözebilirim ne gibi bi çözüm önerisinde bulunabilirsiniz? yardımlarınızı bekliyorum • Merhaba arkadaşlar,

  Konuyu hortlatmış gibi olacak benzer sorunları bende yaşadım çözümü ise "Proxy filter SquidGuard: Target categories" altına rastgele bir kategori oluşturup site eklemeniz durumunda squid ve squidguard servislerinin stop olma sorunu ortadan kalkmıştı.


Log in to reply