Ghost+Ppoe Server • arkadaşlar hayırlı akşamlar
  ben pfsense üzerine ghost kurdum fakat aynı sunucu içinde aynı anda ppoee server çalıştırmak mümkünmüdür ? • Mümkündür. • Samet kardeşim arkadaş ve benimgibi yapamayanlar için birzcık bilgi paylaşımı yapa bilitmisin.
  şimdiden teşekürler.

  :) ;) • abi ghost'u kullanıyorum çok memlunum fakat büyük bir çıkmazdayım. pfsenseye kablo ile baglı wifiden internet verir iken sorun cıkmıyor fakat range extender ile sinyal alanı genişletmeye calıstıgımda giriş yapıyorum wifiye ama capital portalda şifreyi ne kadar dogru yazsamda gitiş yapamıyorum. ama range extender'ı kapadıgımda normal bir şekilde girebiliyorum vede simdi ben interneti uzak noktalara outdoor antenler ile verebilmek isitiyorum fakat ppoee ile dagıtmak istiyorum bunu aynı pfsense sunucusunda nasıl yapabilirim. • @en2li2:

  abi ghost'u kullanıyorum çok memlunum fakat büyük bir çıkmazdayım. pfsenseye kablo ile baglı wifiden internet verir iken sorun cıkmıyor fakat range extender ile sinyal alanı genişletmeye calıstıgımda giriş yapıyorum wifiye ama capital portalda şifreyi ne kadar dogru yazsamda gitiş yapamıyorum. ama range extender'ı kapadıgımda normal bir şekilde girebiliyorum vede simdi ben interneti uzak noktalara outdoor antenler ile verebilmek isitiyorum fakat ppoee ile dagıtmak istiyorum bunu aynı pfsense sunucusunda nasıl yapabilirim.

  per MAC address ile biten kısımdaki değeri 0 yaparsanız veya boş bırakırsanız sorun düzelecektir.

  ghost pppoe server olarak çalışıyor ancak kullanıcılar internete çıkışta profil 'i dikkate almadan sınırsız bağlanıyorlar bunun için sanırım free radius ile ilgili bir işlem yapmak gerekiyor. • peki bi tane daha pfsense sunucusu kurup onuda ppoee server yapsam aynı ag içinde fakat faklı bloklara sahip şekilde olabilir mi ?


Log in to reply