Tek hat üzerine pfsense kurulumu • Arkadaşlar merhaba, işyerimde 20 adet bilgisayar bulunmakta ve pfsense sistemi kurmak istiyorum. 32mb vdsl bağlantımı eşit olarak nasıl dağıtabilirim. Bir de modemi bridge mod'unda bağlamam fark eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. • @celegorm:

  Arkadaşlar merhaba, işyerimde 20 adet bilgisayar bulunmakta ve pfsense sistemi kurmak istiyorum. 32mb vdsl bağlantımı eşit olarak nasıl dağıtabilirim. Bir de modemi bridge mod'unda bağlamam fark eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Merhaba, dışardan lokasyona baglantınız varmı ? varsa nat kuralları ile fazla ugraşmamak için bridge moda kulla bilirsiniz ama öyle birşey yapmıyorsanız bridge mod çalıştırmasanızda olur.
  forumda layer kuralları ile bir çok konu açıldı bir göz atarsanız sizin için daha iyi olur. • Ağ sistemine bağlı 2 adet access pointim var bridge mod kurunca onlar için problem olur mu? Forumdaki bazı bilgiler ile normal kurdum çalışıyor sistem. Traffic shaper tam çözemedim galiba onunla hızı dengeliyoruz? • access pointleri pfsense arkasına bağlayacaksanız brigde modda kullanmanız herhangi bi sorun oluşturmaz. eşit olarak dağıtmak içinde https://forum.pfsense.org/index.php?topic=62334.0 en alttaki konuları inceleyebilirsiniz • Hocam
  32mbit hattınızı eşit olarak dağıtabilirsiniz.isterseniz kullanıcılara tek tek özel bant genişliği verin yada herkeze eşit dağıtın o ayarları
  https://forum.pfsense.org/index.php?topic=84394.0
  https://m.youtube.com/watch?v=Usi195rK35I
  Yapabilirsiniz.modem olayıda ben 5 modemi birdge kullandım.diğer bağlantı tiplerine göre hattın performansı bridge modunda daha yüksek olduğunu gördüm. • Arkadaşlar tşk ederim bilgiler için, sistemi dün gece bridge mod'a aldım ve traffic shaper ile bandwidth ayarladım bugün deniyeceğim bakalım ne kadar verimli olacak.


Log in to reply