Radius Server Radcheck-Radreply Zaman Kısıtlama • Arkadaşlar merhaba. Ghost Hotspot kurulumunu uzun zamandır kullanıyorum, Samet arkadaşımızdan ve diğer emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle.

  Ben daha önce sadece CP+Radius kullanırken zaman kısıtlaması yapabiliyordum. İşte possible login time diye bir özellik vardı. AL0800-2300 dediğim zaman  oluşturduğum kullanıcı sadece sabah 08:00-23:00 arası internete çıkış yapabiliyordu. Ghost Scriptte ise Radcheck veya Radreply ile birisinden yapılıyor fakat bulamadım. Özellik listesini buldum fakat ingilizcem çok da iyi olmadığından nasıl yapacağımı çözemedim. Bu işlemi nasıl yapacağımı, veya daha güzeli özelli listesinin (Radcheck-Radreply) Türkçesini bulabileceğim bir yer var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. • Merhaba,

  "radcheck" tablosunda aşağıdaki gibi bir kayıt eklersen, belirttiğin saatlerde kullanıcı sisteme girer, dışındaki saatlerde giremez.
  Örnek olarak "kemal" adında bir kullanıcın olsun;

  username        attribute                  op            value
  kemal              User-Password      ==            123456
  kemal              Login-Time              :=            AL0800-1600

  İyi çalışmalar dilerim. • Teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi çalışıyor. • @aydemir_07:

  Teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi çalışıyor.

  Ayrıca;

  Each simple time string must begin with a day definition. That can be just one day, multiple days, or a range of days separated by a hyphen. A day is Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa or Su, or Wk for Mo-Fr. "Any" or "Al" means all days.

  After that a range of hours follows in hhmm-hhmm format. For example:

  "Wk2305-0855,Sa,Su2305-1655".
  radiusd calculates the number of seconds left in the time span, and sets the Session-Timeout to that number of seconds. So if someone's Login-Time is "Al0800-1800" and she logs in at 17:30, Session-Timeout is set to 1800 seconds so that she is kicked off at 18:00.


Log in to reply