Yasaklanan Site' de User & Pass sorgusu; • Merhaba; ( Forum' da aradım ancak bulamadım )
  Proxy Filter ile yasakladığım sitelere giriş yok buraya kadar herşey başarılı, izin verdiğim ip aralıklarıda izinli heryere girip çıkabiliyor buda süper. Sorum şu : Yasaklılar grubundakiler , yasaklı siteye erişim yapmaya çalıştığında Belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifre ile yasaklı siteye erişebilmek için Pfsense' nin bir işlem adımı varmıdır ?

  Örnek : milliyet.com.tr yasak, yasaklı grubu giremiyor ancak kullanıcı adı ve şifre ekranı çıksa, kullanıcı ad ve şifreyi bilen girse gibi.

  iyi çalışmalar • Arkadaşlar cevap verebilecek olan varmı acaba • captive portal dan bu işlemler yapılıyor galiba bi araştır istersen.ya konuyu idrak edemedim :) yasaklıyorsunuz sonrada kullanıcı adı ile belirli kişiler girsin diyorsun o belirli kişileri de serbest yap bantgenişliğini de bombala gitsin :D konu kapansın :D şifre filan niye iş yükünü arttırıyorsun :) • Selam, esprili yaklaşımın için teşekkürler, güldüm :)
  Şimdi şöyle birşey var, kısıtladığım personel bazen öyle bir yere girmesi gerekiyor ki, kısıtlamaya takılıyor. Serbest' te bırakamıyorum bu kişiyi. Sadece girmesi gereken yasaklı siteye girmek istediğinde kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapsın. Şöyle birşey diyeceksiniz, "" ee o zaman kısıtlamanın anlamı ne, her yasaklı siteye girebilir bu bilgi ile " . Sen orasını boşver :) • Selam,

  Bu dediklerinizden kullanıcı bazlı kısıtlamayı squid+squidguard ile yapabilirsiniz. İzinlerinizi verirken ip bazlı değil de kullanıcı bazlı tanımlarsınız. Farklı bir yere erişirken kullanıcı adı sor kısmını açıkcası denemedim.

  SGTR • SGTR Merhaba;

  Kullanıcı bazlı kısıtlama için bu herifin girmesi gerektiği siteleri teker teker free bırakmam, geri kalanını yasaklamam lazım ( kısıtlanması gereken siteleri )..  Şimdi bu herif, satın alma ve takip' ten sorumlu. Online alışveriş sitelerinde mecburen dolaşıyor, bir dünya site var, veya bazı online teklif veren sitelerde cirit atması gerekiyor. Bunlar hangi sitelerdir, hangileri olabilir ihtimalini iyi takip edip not alıp işleme almaktansa, sistemimin hiyerarşisini bozan siteleri herkese yasaklayıp, x personel yasaklı sitelere erişim yapmak istediğinde ona verdiğim kullanıcı adı ve şifre ile erişsin gitsin. Mantık bu ..  Şu dediğim halen geçerli " ee yasaklamanın anlamı ne o zaman, heryere girer çıkar bu bilgi ile " boşver gitsin sen takma onu :) • garip bir yaklaşım :) ilginç bir bakış açınız var :) ya boşver girsin adam :) kısıtlamayın özgür türkiye burası :D • Selam,

  Burada sizin için önerim ben 4 farklı yerden blacklist edindim. Bunları siz de edinebilirsiniz (yerli içerikli casino, chat, dizi siteleri, sosyal paylaşım,  film siteleri vs bunları da bulup ekledikten sonra) squidguard ile ilgili siteler/içeriklere erişimi engelleyebilirsiniz. İş bu noktaya geldiyse zaten siz o kullanıcının internet trafiği profilini (az da olsa) çıkartmışsınızdır. İlgili kategorilerdekiler sizlerde ekleme yapabilrsiniz.

  SGTR


Log in to reply