SquidGuard service state: STOPPED • 2.2.4-RELEASE (amd64)
  built on Sat Jul 25 19:57:37 CDT 2015
  FreeBSD 10.1-RELEASE-p15

  kendi kendine SquidGuard service state: STOPPED oldu

  squid -z komutunu uyguladıgımda şu hatayı alıyorum

  FATAL: Bungled squid.conf line 75: url_rewrite_program /usr/pbi/squidguard-amd64/bin/squidGuard -c /usr/pbi/squidguard-amd64/etc/squidGuard/squidGuard.conf
  Squid Cache (Version 2.7.STABLE9): Terminated abnormally.

  loglarda ise:

  Nov 26 18:06:20 squid[72866]: Bungled squid.conf line 75: url_rewrite_program /usr/pbi/squidguard-amd64/bin/squidGuard -c /usr/pbi/squidguard-amd64/etc/squidGuard/squidGuard.conf
  Nov 26 18:06:20 php-fpm[49920]: /pkg_edit.php: The command '/usr/pbi/squid-amd64/sbin/squid -D' returned exit code '1', the output was 'FATAL: Bungled squid.conf line 75: url_rewrite_program /usr/pbi/squidguard-amd64/bin/squidGuard -c /usr/pbi/squidguard-amd64/etc/squidGuard/squidGuard.conf Squid Cache (Version 2.7.STABLE9): Terminated abnormally.' • Squidguard.conf dosyanızın 75. satırında problem olduğunu yazıyor bu hata.

  Bunun olası sebepleri hatalı konfigrasyon, el ile config dosyasına yapılan yanlış bir müdahele olabilir.

  75. satırda ne olduğunu görmek lazım,

  2. ihtimal (bu kötü olanı)
  Eğer squidguard.conf dosyasının olduğu harddisk bloğunda bad sactor varsa bu sorun oluşabilir, hard diske sektör taraması yapıp surface test de bad alan okunamayan alan varmı kontrol edilmelidir. • firewall da ssh disk takılı captiveportal ve yazdıgım kurallar sorunsuz çalışyor. Diskde sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum açıkcası. squidgard i silip tekrar yükledim ama problem aynı :( Squidgard.conf ekdedir.

  squidGuard.zip • @tosman61:

  firewall da ssh disk takılı captiveportal ve yazdıgım kurallar sorunsuz çalışyor. Diskde sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum açıkcası. squidgard i silip tekrar yükledim ama problem aynı :( Squidgard.conf ekdedir.

  Ekte gönderdiğiniz dosya squidguard.conf değildir.

  dizini :
  /usr/pbi/squidguard-amd64/etc/squidGuard/squidGuard.conf • bilgi için teşekkürler. conf dosyası ektedir

  squidGuard.zip • Forumu incelerseniz bu sorunun daha önce sorulmuş olduğunu ve çözüm yöntemini de göreceksiniz. • Hasan bey ilginiz için teşekkürler. Fakat forumdaki benzer konuları detaylıca inceledim. Bi sonuç alamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım. Konu ile ilgili bilginiz varsa cevap beklerim. Saygılar. • @tosman61:

  Hasan bey ilginiz için teşekkürler. Fakat forumdaki benzer konuları detaylıca inceledim. Bi sonuç alamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım. Konu ile ilgili bilginiz varsa cevap beklerim. Saygılar.

  https://forum.pfsense.org/index.php?topic=98502.msg573735#msg573735 • tosman1 Ofisimizde taşınma telaşı vardı o yüzden takip edemedim kusura bakmayın, TechnicaL'a da cevap ve ilgisi için teşekürler.


Log in to reply