League Of Legends Ping Sorunu • Merhaba
  İlginç bir sorunum var.
  3 adet gateway im var. bunlardan 1 tanesi müşterilerimin internet erişimi için 1 tanesi online oyunlarım için 1 tanesi ise güvenlik kamerası ve pfsense e uzaktan erişimim için.
  internet erişimi için kullandığım gateway de ne kadar download yaparsam yapayım lol de ping olmuyor. fakat lol ün açık olduğu müşteri pc sinden aynı anda youtube a girince ping oluyor.
  pfsense 2 kez yeniden kurdum. internet erişimi çin ve online oyun için olan gateway lerin ethernet kartlarını değiştirdim. ama çözemedim.
  Yardım lütfen…. • lol oynanan hat için önce rautingden grup oluşturcan ve hangi modem kullanacağını seçcen sonra aliasesden port kısmına lolün portlarını girecen rulesden bi yeni rule oluşturup seçenekler kısmından Destination port range deki yerden other seçip aliasesde oluşturduğun portların adını yazacan daha sonra alt tarafa doğru gateway kısmından o modem için oluşturduğun grupu seçip kaydetcen tamamdır. lol artık sadece belirlediğin modem üzerinden geçiş yapacak ve download bile yapsan pingin kıpırdamayacak.

 • Fevzikeles Zaten dediğin şekilde.
 • Bu yapılandırma ile tam verim alamazsınız ben bir ay uğraştım ve su anda tek hat ile lol oynatıyorum ve aynı anda internet kullanımı var ping yaklaşık 70 - 100 MS arasında geziyor çok nadiren 100 - 140 MS oluyor. Aynı anda 12 makinaya kadar lol oynatırken internet kullanımı oluyor sorunsuz çalışıyor. Pfsense makinanın özellikleri nedir sizde ki ? • yanlış yapılan şeylerin başında port aralıklarının bu kadar uzun olması. bendede aynı.  sabah portlara eklemediğim bi oyun wan2 yi kullanıyo baktım 5120 miydi portu kullanıyo mstar mış. net olarak portların araştırılıp düzenlenmesi lazım. ayarladığımız portların dışında başa bi program ve uygulamanın o hatta girmemesi lazım.

  skill i kendim yaptım mesela tek portla oldu. paket capture den izleyip buldum. yeni çalışma şart bu portlarla ilgili • bu ping işi birazda kullandığımız firma ve hattın değerleri ilede alakalı sanırım 2 hat var bende birincisi genel net kullanımı için onda ping 68 70 lerde çok kullanım olunca haliyle artıyor 80 90 larda oluyor. 2.si ise sadece online oyunlar için ve yeni açtırdım başka giren eden yok onda sabit 85 lerde şu an hız düşürüyoruz yavaş yavaş bakalım değerler denk gelirse bırakcaz öylece . yoksa firma değişikliği yapacam. • sistem için limitter ayarlamış olabilir misin? youtube açıldığında bağlantıyı tıkamasının tek nedeni o gibi geliyor.


Log in to reply