Pfsense • arkadaşlar tekrar mrb,

  pfsenseyi 300 kullanıcılı bir ağda firewall + squid + squidguard kullanılabilirmi performans açısından sıkıntılar yaşatırmı.fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim • Icerik filtre kismi zaten problemli ve stabil calismadigini biliyorum ama 300 kisilik bir ağda pfsense sadece fırewall ve router olarak nasıl bir performance sundu eğer denediyseniz sonucu yazarsanız bizde sizin sayenizde konu hakkında bilgi edinmis oluruz
  Tesekkurler Iyı Calısmalar. • Icerik filtre kismi zaten problemli ve stabil calismadigini biliyorum derken tam anlamıyla neyi kast ediyorsunuz ! Tam anlamıyla içeriği filtrelemede nerelerde sıkıntı çıkartıyor ! • mzeki90 , bence içerik filtreleme kısmını vs siz becerememiş olmalısınız.Firewall ve Squid vs gayet stabil çalışıyor.

  Ardaşımızın sorduğu soruya gelince ; pfsense'i kuracağınız makinanın donanımsal özelliklerine bağlı.
  Ne kadar çok para o kadar köfte hesabı ! Sizinde Pfsense i kuracağınızın bilgisayarın donanımı ne kadar yükse ise o kadar iyi performans sağlarsınız.
  1-2 GB RAM , iyi bir işlemci ve gigabitlik ethernet kartları ile , yüksek kapasitedeki band genişliğini  kaldırabilir ve bir çok kullanıcıyı (mesela 300) yönledirebilir.

  iyi çalışmalar.

 • Merhaba arkadaşlar ismini vermicem ama üni. bitanesi kullanıyor pfsense ve şuanda vlan yapısı aktif olarak 700 aşkın pc ortamında firewall+squid olarak kullanılıyor donanım 4gm ram ve xeon işlemcili bir servera kurulu

  kolay gelsin • Benim config:

  2 x (CARPed)  4GB, 2.5Ghz Athlon X2 (45w) + 32GB SSD, limited squid usage. snort + spamd.

  WAN-DMZ-LAN-SYNC (no traffic shaping, no VPN).

  20Mbps SilkPerformer testing subnet.


Log in to reply