İki Farklı Locasyon arasında ipsec üzerinden Ftp server Bağlantı Sorunu


 • sistemimde 5651 sayılı kanuna uygun olarak log tutmaya çalışıyorum. locasyonlarımda pfsense makinaları var. merkez ile ek binalara arasında ipsec üzerinden VPN bağlantısı var. bu bağlantı ile domain yapım kurulu. merkezde Active controlum ile ek binalar sorunsuz domaine dahil. merkez binamda pfsense 5651 sayılı kanuna uygun txt uzantılı dosya üretip yine merkez binada bulunan filezilla-server yüklü ftp servera çıktıları gönderiyor ftp server kayıt ediyor sistem çalışıyor. yapım kasıca böyle.

  biraz uzun oldu kusura bakmayın. sorunum ise.;

  ek binadaki pfsense lerin üretmiş olduğu txt uzantılı loglar merkez binamdaki filezilla-server kurulu servera ulaşamıyor. "ftp server time out' hatası alıyorum. ipsec bağlantısında hata olmuş olsa ek binalardaki bilgisayarlar domain sorunu olur. ancak öyle bir sorun yok. ipsec kuralları hertürlü bağlantıya izin ver şeklinde.

  ayrica ek binadaki pfsense üzerinden ftp server üzerine ping atıyorum aynı yerden ftp servera bağlantı yap diye komut yazıyorum connect time out uyarısı çıkıyor. komutumu yanlış yazıyorum acaba. pfsense üzerinden ftp test komutları hakkında yardımcı olabilecek olan var mı)

  acaba benim atladığım bir şey mi var. filezilla server aynı binadaki pfsense ulaşabiliyor. ancak ek binadaki pfsense firewall "ftp server time out'  hatası veriyor. sorunum ne olabilir yada sistemin neresine odaklanmalıyım çözüm için.

  Acil yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden tüm yardımlarınız için teşşekkür ediyorum. kolay gelsin.