Lightsquid Raporlarinda Captive Portal Kullanicisi Tanimlamak


 • Sistemimde pfsense 1.2.3-RC2 kurulu. Uzerinde captive portal, squid, squidguard ve lightsquid kurulu vaziyette. Lightsquid ayarlarinda makine ismine gore cozumlemeye gore (DNS) gayet guzel raporlama alabiliyorum. Ancak istedigim sey captive portal kullanici adina gore rapor almasi. Ingilizce forumunda anlatilmis /usr/local/pkg klasorundeki lightsquid.xml dosyasinda bir ayar yaptirarak captiveauth satiri ile yapilabilecegini soylemisler ancak bende calismadi. p5-datetime ile ilgili sorun oldugu ve yuklenmesi gerektigi soylenmis ancak benim tarih zaman sikintim yok. Saati ile suraya girmis seklinde bir rapor istenirse sanirim bunu da kurmak gerekiyor hos onu da denedim pkg_add -r p5-datetime komutu ile kurmayi denedim ancak malesef hata verdi ftp adresinden dosya kaldirilmis dolayisi ile kuramadim.
  Esas sorun captive portal kullanicisina gore rapor alabilmem gerekiyor. Cunku kullanilan bilgisayarlarin basinda surekli ayni kisi oturmuyor dolayisi ile makine adi benim isime yaramiyor. Captive portal kullanici adina gore rapor aldirmam gerekiyor. Bunu yapabilen var mi? Varsa nasil yapilabildigini aciklarsa sevinirim.


 • up,

  arkadaşlar böyle birşey mümkün mü eper mümkünse yapan arkadaşlar paylaşabilir mi teşekkürler.


 • Evet arkadaşlar mümkün yaptım test ettim çalışıyor :) isteyenler pm den yada msnden ulaşabilirler
  offliner@windowslive.com

  Neden burda paylaşmıyorsun diyen arkadaşlara sözüm :)))) dosyaları koyacak sunucu bakma zamanım olmadu rapid den nefret ediyorum….
  kolay gelsin

  Ps: En güzel nota FA....


 • örnek bir görüntü yayınlarmısın tşkler


 • Adem bey lightsquid olayımız artık çalışıyor uygun bir zamanınızda msnden dosyaları gönderebilirim…


 • çok tşkler ellerinize saglık sabırsızlıkla bekliyoruz kolay gelsin


 • Sağol emek vermişsin, formunda upload özelliği var onu kullanabilirdin.

  Şu konuyu inceleyebilirsiniz.
  http://forum.pfsense.org/index.php?topic=15402.15

  Bunu kullanabilirsiniz, bazı sıkıntıları var raporlama mantığına dayalı olarak fakat kücük networklerde raporlama için iş görecektir.
  http://www.adrienbourget.com/wp-content/uploads/2010/05/ip2name.zip

  @Offliner:

  Evet arkadaşlar mümkün yaptım test ettim çalışıyor :) isteyenler pm den yada msnden ulaşabilirler
  offliner@windowslive.com

  Neden burda paylaşmıyorsun diyen arkadaşlara sözüm :)))) dosyaları koyacak sunucu bakma zamanım olmadu rapid den nefret ediyorum….
  kolay gelsin

  Ps: En güzel nota FA....


 • evet adrien in yaptığı iyi bir iş fakaat içindeki eksikleri tamamlarsanız :)


 • Söyle tamamlayalım eksiklikleri !


 • Merhaba arkadaslar. Captive portal kullanıcılarına göre rapor alabiliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattığımda geçmiş loglarda sadece IP adresleri çıkıyor. Kullanıcı isimleri görünmüyor. 1.2.3 Kullanıyorum.

  Teşekkürler.


 • Merhaba arkadaşlar. ben bu verilen linktekileri uyguladım ancak Services: Proxy server Report(LightSquid) -> Settings' ten IP resolve method (future)' u Captive Portal seçmeme rağmen raporlama alamıyorum. IP resolve method (future)' u IP ye çektiğimde görüyorum o ana kadar o IP ile gittiği bütün siteleri görebiliyorum ancak Captive Portada kesinlikle göremiyorum. bir çözüm üretebilirmiyiz buna ?


 • merhaba squid 2.7.9_3 versiyonunda çalışmıyor arkadaşlar çözüm bulan varmı


 • arkadaslar ben ip2name'i bilgisayar iplerini isim atıyorsunuz o şekilde biliyorum,bu gercekten captive portaldaki kullanıcılara göre mi raporlama yapıyor,misal 3 tane makinan var 20 tane kullanıcı oluşturdun bu ayrı ayrı 20 kullanıcınında raporlarmasını yapabilir mi?


 • Arkadaşlar squid-2.7.9 versiyonu perl 5.10.1 versiyonunu kullanıyor.

  setenv PACKAGESITE ftp://ftp.freebsd.org./pub/FreeBSD/ports/i386/packages-7.3-release/Latest/
  pkg_add -r p5-TimeDate
  pkg_add -r p5-Time-Local

  işlemini yaparsanız çalışacaktır.