Pfsense 2.0 rc3 squidguard sorunu • Merhabalar Pfsense 2.0 RC3 kurdum squidguard paketini de kurdum ama http://www.shallalist.de/Downloads/shallalist.tar.gz black listi bi türlü download etmiyor • Merhaba,
  Squidguard/ Blacklist tabına gelerek, link'i kopyalamanız yeterli. ( aksi herhangi bir durum yok ise )
  bir ekran görüntüsüde koydum, yardımcı olması açısından.
  Keyifli çalışmalar
 • Sebep browser.Farklı browserdan dene olmadı başka bilgisayardan dene. • Bazen bu işlemi @tcjackal'ın belirttiği yöntemle yapsak da liste gelmeyebiliyor, bende bunun için öncelikle "General Settings" de bulunan "Blacklist Options" seçeneğini aktif edip (Blacklist seçeneğini seçip) alt kısma yukarıda belirtilen shallalist.de adresini yazıp kaydediyorum ve sonra @tcjackal'ın yöndemi ile download yapıyorum, Common ACL'ye ilgili liste geliyor.

  pfSense'de browser önemli çünkü bazı işlemler öncelikle browser tarafında prototype ile işlenip ondan sonra kayıt altına alınıyor, bu nedenle özellikle kurulum ve ayarlarda son sürüm chrome veya firefox 3 ve üzeri kullanmanızı tavsiye ederim. Firefox son sürümlerinde cache ile ilgili garip bir durum var bu nedenle daha çok chrome kullanmaya başladım..

  Saygılar.. • squid guard servisini  stop et ve öyle dene

  dikkat etmen gereken bir husus daha var blacklist dowload ettikten sonra import ederken squidGuard servisi tekrar çalışıyor ve import etmiyor

  import ederken başka bir tab dan servislere tekrar bak göreceksin s.guard çalışıyor.. Tekrar stop ettiğinde yükleme tamamlanacaktır.


Log in to reply