Iftop ntop

• anlık ağ trafiğini izleyerek kim ne hızla nete bağlı görmek istiyorum pfsense 2.0 da yönergeleri izleyerek iftop yükleme çalıştım  yükledi ama

iftop -i rl0 deyince aşağıdaki hatayı verdi

/libexec/ld-elf.so.1: Shared object "libpcap.so.5" not found, required by "iftop"

ardından ntop yükledim ama onunda kullanımını bilmiyorum siz bu konuda nasıl bir çözüm kullanıyorsunuz yada hatanın nedeni ne olabilir.

pf de squid + squidguard + lightsquid yüklü ntop paketinide yükledim ama kullanımını bilmiyorum

• pf web arayüzünden Diagnostics > ntop Settings kısmından şifre belirledim ve çalıştı

şimdi sıra web arayüzünü öğrenmekte :)

• pfSense 2.0 RE'de Dashboard (index)'de + işaretine tıklayarak "Traffic Graph" ile anlık aktif kullanıcı bağlantı durumlarını görebilirsiniz.

Saygılarımla,

• @Aydin:

pfSense 2.0 RE'de Dashboard (index)'de + işaretine tıklayarak "Traffic Graph" ile anlık aktif kullanıcı bağlantı durumlarını görebilirsiniz.

Saygılarımla,

Bu şekilde olunca interface bazında görüntülüyor.
    Kullanıcı bazında görmek için,
    Status - Traffic graph menüsündeki grafiği kullanabilirsiniz (interface olarak Lan seçmeniz gerekli)
    Sağ tarafta çıkan tablonun çok çok kullanışlı olduğunu özellikle belirtmeliyim

• tuzsuzdeli çok teşekkürler aslında aradığım bu sayılır anlık kim ne ile bağlı iftop yada ntopa gerek kalmadı.

• Rica ederim.
    Forumda birşeyi kolay kolay ısrarla tavsiye etmem, ama bunu herkese tavsiye ediyorum :)

@hasanfahri:

tuzsuzdeli çok teşekkürler aslında aradığım bu sayılır anlık kim ne ile bağlı iftop yada ntopa gerek kalmadı.

• teşekkürler tuzsuzdeli arkadaşım..:)

• süper paylaşım tuzsuzdeli , tam aradığım şeydi , tuzsuzdeli_tavsiyeler kitabınızı merakla bekliyorum :)

• @sinankarababa:

süper paylaşım tuzsuzdeli , tam aradığım şeydi , tuzsuzdeli_tavsiyeler kitabınızı merakla bekliyorum :)

rica ederim ne demek,
    son zamanlarda işlerim çok yoğun, biraz rahatlayınca, toparlayıp toplu bişeyler yazayım diyorum.

hayat paylaşınca güzel :)

• 1.2.3 te paket kuruyorduk o tabloyu görmek için, 2.0 da default gelmesi çok güzel olmuş. IPsec için host ip lerini göstermiyor yalnız. Bu konuda tecrübesi olan varmı?

@tuzsuzdeli:

Bu şekilde olunca interface bazında görüntülüyor.
    Kullanıcı bazında görmek için,
    Status - Traffic graph menüsündeki grafiği kullanabilirsiniz (interface olarak Lan seçmeniz gerekli)
    Sağ tarafta çıkan tablonun çok çok kullanışlı olduğunu özellikle belirtmeliyim

Log in to reply