Captive Portal'da İnternet Girişi İçin; User Paneli Gelmiyor • Selamlar Arkadaşlar;
  Pfsense kurulumu yaptım client olarak internete çıkış yapabiliyorum.
  Captive Portalla asıl işim, captive portalı aktif yaptım LAN kısmını seçtim vs…
  Asıl isteğim, kullanıcı adı ve parola ile giriş yapmaları onun için de local user'ı aktif yapıp kullanıcı oluşturdum. Fakat kullanıcı paneli gelmiyor, tüm makaleleri okudum ve gösterildiği gibi yaptım. Yardımcı olur musunuz? • dostum  daha  2  hafta  önce  aynı  konu ve  problem ile  ilgili  soru  sormuşlardı.
  Lütfen Forumda konuları  Dİkkatlice  okuyun. Yeni  konu  açmadan önce arama  kısmından captive portal  yazıp  aratın ve güncel  msjları  okuyun.

  Ben  size  yardımcı  olmakta  üşenmem  ve  sıkılmam. Ama  her  yeni  konu  çözülmüş konuları  arka  sayfalara atıyor. Herkez  araştırmadan Konu  açarsa benim daha 2  hafta  önce yardımcı  olduğum arkadaşın konusunu  göremezsin.
  Diakkat  edelim Lütfen.

  Çözüm:

  captive protalda  Authentication bölümünde

  Local User Manager / Vouchers  Seçili Olması  gerekiyor.

  Saygılarımla Noman ÖZTÜRK • Evet kardeşim haklısın ben de onu okudum ama ona rağmen gelmiyor, giriş paneli • Bir de Allow IP Adressess bölümüne ip yazmazsam clientlar internete giremiyorlar. • captive portalda  giriş  şablonunu  yüklemesi  yaptın mı ?

  Portal page contents  yazan  yerde işlem  uyguladın mı ?

  Squid(proxy server)  ve Squidguard(proxy Filter)  ilgili  işlem yaptınmı. Mesela yükleme.

  Sistemde  Yüklü  Paketleri  yazarsan  sevinirim. • Sadece Squid ve SquidGuard yüklemesi yaptım ve blacklist upload'ı yükledim.
  Sistemimde LightSquidle yüklü değil. Acces point üzerinden belirledimğim bir tane ip internete giriyor;
  benim istediğim ipler dhcp ile atansın (ki dhcp etkin ve düzgün bir biçimde çalışıyor) ve login paneli gelsin.

  Yardım bekliyorum herşey tas tamam görünüyor. • İnternete  çıkamamnın  sebei  sanırım  squidguard dan  dolayı.  Common ACL  bölümünde**  Target Rules List (click here)**  yere  tıkla.  en  altta  allow  seçeneğini  seç  ve  sonra  save  yap. sonra  tekrar  general setting  kısmına gel ve  apply  tıkla  ve  netin  gelir.

  Squidguardı ilk defa  etkin  hale  getirdiğinde interneti  keser. bunu  açmak  için  yukarda  bahsettiğim  bölümü  yaparsan  nete  çıkarsın.

  Bunu  yapmadığın  için  Captive  portal da  allowed  ip  adress  kısmı  sanırım  seni  proxy  filtreye yönlendirmeden nete  çıkarıyor.

  bu  dediklerimi  bi  dene  bakalım….

  saygılarımla Noman ÖZTÜRK • yaptım ama olmadı =( captive portalı disable edince herkes girebiliyor, login paneli de bir kez geldi ve sonra tekrardan sayfa görünlülenemiyor a döndüm • dostum  gerekirse  sistemi  en  baştan  kur.

  Bende  yeniyim  daha  1,5  aydır  kullanıyorum ve öğreniyorum. sıfırdan  başladım bu işe  ve sabah  4-4:30  lara  kadar uğraştım. çok  sildim  yükledim.  Ben  bu  işleri  yaparkende  sistemde  kullanıcılar vardı.

  zaman sıkıntın yoksa  hiç  üşenmeden  yükle  kaldır.

  1  ay  içinde  ben  50  defa  yükle  kaldır  yapmışımdır mutlaka…

  senin  konu  hakkında  gerisi  artık  üstadlara  kalıyor. onlar  yardımcı  olurlar  inşallah!

  Selametle. (Sözü çok olanın, yalanı dahi çok olur imiş;Yüksek müsaadelerinizle  kardeş) • Teşekkür ederim, aynı durumdayız ;)

  Şimdi şunu farkettim, (sistemi yeniden kurmama rağmen) bir iki denemeliğine user login paneli geliyor fakat sayfayı 5-6 kere yenileyince sayfayı görüntülemiyor, üstadlar yardım =( • user lar dns leri elle atamasınlar, pfsense'in verdigi otomatik dnsleri kullansınlar, sanırım probleminiz dns lerin farklı olmasından  kaynaklanıyor.. • Teşekkürler arkadaşlar sorunum Çözüldü, dediğinizi aynen uyguladım. Zaten otomatik olması güvenlik açısından da çok olumlu.

  teşekkürler kardeşler ;) • **Aynı sorunla bende karşılaştım ve 2 gündür uğraşıyorum sistemi ( 2.0.1 )kurup hiç bir paket yüklemeden multigateway ayarlayığ captive portalı devreye sokuyorum ilk başta geliyor ve sonra gelmiyor.

  Dns ve İp otomatik, aksi taktirde olmasa bile captive portal ekranı gelmiyor. Acaba yeni sürümde es geçtiğim bir nokta mı var ?** • @hacker-06
  @seljuknet
  captiveportal kimlik dogrulamasini 8000 portu uzerinde yapiyor, internete cikmak istediginiz bilgisayarlarda pfsense portu :8000 ile gittiginizde yine acilmiyor mu logon penceresi? 192.168.1.1:8000 gibi? captive portal ile yaptigim ekstra ayarlar yok herhangi bi sorunla karsilasmadim simdiye kadar

  allowed ip address kismina ip adresi yazdiysan, bu ipler captive portal da logon a takilmadan cikis yaparlar. captive portal kullanici dogrulamasi yapar, squidguard internet erisim kontrolu yapar. bu kismi tekrar gozden gecir.
  @nmnoztrk:

  İnternete  çıkamamnın  sebei  sanırım  squidguard dan  dolayı.  Common ACL  bölümünde**  Target Rules List (click here)**  yere  tıkla.  en  altta  allow  seçeneğini  seç  ve  sonra  save  yap. sonra  tekrar  general setting  kısmına gel ve  apply  tıkla  ve  netin  gelir.

  Squidguardı ilk defa  etkin  hale  getirdiğinde interneti  keser. bunu  açmak  için  yukarda  bahsettiğim  bölümü  yaparsan  nete  çıkarsın.

  Bunu  yapmadığın  için  Captive  portal da  allowed  ip  adress  kısmı  sanırım  seni  proxy  filtreye yönlendirmeden nete  çıkarıyor.

  bu  dediklerimi  bi  dene  bakalım….

  saygılarımla Noman ÖZTÜRK • Hiç bir paket yüklü değil ve sadece multigatawey, captive portal çalışıyor. Acaba captive portal macleri hafızaya alıp tekrar login ekranı sormuyor mu login olduktan sonra ? Çünkü login olmadan her ie yada chrome açıp kapatmamda login ekranı geliyordu sonra giriş yaptım ve ipleri değiştirdim dns ön belliğini temizledim sistemi açıp kapattım saatlerce sormadı tekrar..

  Dhcp serverda yada captive portalda bu konuyla ilgili bir bölüm mü acaba 2.0.1 için ?


Log in to reply