Modem arayüze ulaşma sorunu • modem arayüzüne akşamdan beri ulaşmaya çalışıyorum sonunda buldum fakat hala sıkıntı yaşamaktayım.
  ilk olarak interface>assign kısmından yeni bir interface oluşturdum.wan ethernet arayüzünü gösterdim.normalde wan arayüzünde ppoe tanımlı.yani modem bridge modunda çalışıyor.daha sonra yeni tanımladığım opt1 arayüzüne girdim.Statik modemin verebileceği 1 tabanlı bir ip atadım.gatevay tanımlamadım.sonra firewall>nat>outbound kısmından bir kural oluşturdum.interface yeni tanımladığım interface.haricinde hiçbir ayar değiştirmeden ek not girerek kaydettim.firewall>nat>outbound kısmındaki mod otomatik olduğu zaman modeme erişim sağlamıyor.manuel olduğu zaman erişim sağıyor ama bu sefer nete çıkamıyorum.(çoğu sayfayı açmıyor.google-youtube vs giriyor sadece).burdan sonrasında yardımcı olursanız sevinirim. • Selam,

  Bununla alakalı olarak kurallarınızı ve wan yapılandırma sayfalarının resimlerini de ekleyebilir misiniz?

  Sevgilerle,
  SGTR • Resimleri ekledim firewall kısmında Manual Outbound NAT rule generation (AON - Advanced Outbound NAT) işaretli olursa arayuze ulaşabiliyorum.Ama bu sefer bütün sayfalar açılmıyor.
 • modem arayuz.resimleri eklerken sorun yaşıyorum.o yüzden her mesajda bir resim ekledim. :D

  ![modem arayuz.png](/public/imported_attachments/1/modem arayuz.png)
  ![modem arayuz.png_thumb](/public/imported_attachments/1/modem arayuz.png_thumb) • firewall
 • sorun çözüldümü? çözüldü ise nasıl? benzer sorunla karşı karşıya kaldım • @maali:

  sorun çözüldümü? çözüldü ise nasıl? benzer sorunla karşı karşıya kaldım

  Selam tekrar,

  Yukarıdaki resimleri adım adım yaptıktan sonra en alttaki modemarayuz NAT ayarının kuralını en üste almalısınız. O şekilde çalışacaktır.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply