Trafik Limitlerken Squid ve Diğer Trafikleri Ayrıştırmak • Merhaba

  Konu başlığını biraz mantıksız olmuş olabilir. Forumdaki konular sayesinde trafik limitleme,  squid  gibi kurulumları yaptım ve sorunsuz çalışıyor. Aşağıda belirtiğim olaya ise rahat 1 aydır uğaşıyorum farklı kurallar farklı denemeler yaptım ama başaramadım. Böyle bir şey olur mu ?  Yoksa boşuna mı  çabalıyorum bilmiyorum ?

  pfsensede 8 mbit hızımız var ve 20 kullnıcımız var.sadece squid kurulu proxy amaçlı ve limitleme yapıyoruz.

  ip bazlı limitlememiz var  kullancılar  1 mbit üzeri trafik çekemiyorlar. Bu durum çok güzel çalışıyor.  Kullanıcılar bu sayede gereksiz trafik oluşturamıyorlar.

  Ancak yapmak istediğim şu bu limitlemeye rağmen  kullanıcılar proxyden trafik çekerlerken  limitlemeye takılmasınlar. Yani proxyden  maximum hızda veri çekebilsinler.

  Bu tarz bir uygulama yapan veya deneyen oldu mu acaba ? • ben yanılıyorum sanıyodum demek sizde de aynı olay oluyor. limitlemedeyken cacheden bir dosya çekilmeye başlandığında önce 10000 kb değerlerine uçuyor sonra geri 2mbit sınırına iniyordu. çözüm banada gerekiyor bu durumda :D • upload ve download limiter ekranlarınızın görüntülerini post eder misiniz ? • değerlerimi post ettim.  bu şekilde normal internet trafiğinde hiç bir sorun yok  personeller belirlediğim upload ve download değerini hiç bir şekilde aşamıyor.  ama bu tarz bir tanımlamada squid üzerinden çekilen verilerde bu hızdan yukarı çıkamıyorlar. farklı kurallar denedim ancak  bu seferde normal limitleme devre dışı kalmakta.


 • benim kurulumumda görüntüdekiyle aynıdır.


Log in to reply