DeepFreeze Console portları aktifleşmiyor. • LAN üzerindeki makinalarda DeepFreeze isimli bir program kullanmaktayım ve bu programı 192.168.2.4 adresli bir terminalde 7725 portunu kullanarak çalışan bir konsol programı ile kontrol etmekteyim.

  pfSense 2.1 kurulumundan sonra NAT üzerinden portları yönlendirdim fakat hiçbir şekilde konsolda clientler aktifleşmedi. Takıldığım ufak bir yer var fakat tam olarak çözemedim. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler. • Interface kısmında mı herhangi bir sorun var acaba? LAN'da seçsem WAN'da seçsem hiçbir etkisi olmadı.


 • Portlar
 • öncelikle landan lana nat yapamazsınız.
  Wan'dan yani kendi ağınızın dışındaki bir makinadan bu işi yapacağınızı varsayıyorum.
  Interface WAN olmalı
  Desitnation Wan address olmalı

  port range'de sorun yok
  redirect target ip de sorun yok

  dışarıdan bağlanırken, server adresi olarak pfsense'in Wan ip'sini yazacaksınız (örneğin: modemin ttnetten aldığı ip) • Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler. Dısarıdan başka bir terminalden yapmıyorum.. Lan icerisinde bulunan bir terminalden konsol ile yönetiyorum. • Daha açıklayıcı olarak anlatmam gerekirse.

  LAN üzerinde kullandığım DeepFreeze programının yönetim için bir konsolu var ve bu konsol ağdaki terminallerle iletişim için 7725 portunu kullanıyorum. Bu konsolu 192.168.2.4 adresli terminalde kullanıyorum ve pfSense'den sonra firewall kurallarını ayarlayamadığım için ağdaki programlarla iletişim kuramıyorum.

  Yani amacım ağdaki 7725 portu ile 192.168.2.4 terminalinden konsol ile iletişim kurmak. WAN'la herhangi bir işim yok bu sebeple. • Sabahtan beri bir fiil bununla ugrastım yok yok olmuyor yapmadığım yönlendirmediğim bir şekil kalmadı. Konsol çalışmıyor clientlerdeki programlar 7725 portu üzerinden konsol ile iletişim kuramıyor.  :-X :-X :-X :-X • selamlar öncelikle sizin sorununuzun pfsense ile alakası yok çünkü anapc de deep konsolundan terminaldeki deep clientı nı kontrol ederken switch üzerinden bir geçiş var ama pfsense üzerinden bir aktarım olmaz

  ikinci olarak atıyorum önceden ana pc ip si 192.168.1.4 idi ve pfsense kurunca 192.168.2.4 oldu şimdi böyle bir durumda terminallerdeki deep client ayarlarına girip önceden girili olan ana pc ip sini değiştirince konsolda görmen gerekir diye düşünüyorum

  yani sorun port sorunu değil pfsense kurulumu sonrası iç ağ ip adreslerinin değişmesi kendi kanaatimdir ve bu yeni anapc ip adresini terminallerdeki deep ayarlarına girip düzeltmeniz lazım kolay gelsin • @kalender:

  selamlar öncelikle sizin sorununuzun pfsense ile alakası yok çünkü anapc de deep konsolundan terminaldeki deep clientı nı kontrol ederken switch üzerinden bir geçiş var ama pfsense üzerinden bir aktarım olmaz

  ikinci olarak atıyorum önceden ana pc ip si 192.168.1.4 idi ve pfsense kurunca 192.168.2.4 oldu şimdi böyle bir durumda terminallerdeki deep client ayarlarına girip önceden girili olan ana pc ip sini değiştirince konsolda görmen gerekir diye düşünüyorum

  yani sorun port sorunu değil pfsense kurulumu sonrası iç ağ ip adreslerinin değişmesi kendi kanaatimdir ve bu yeni anapc ip adresini terminallerdeki deep ayarlarına girip düzeltmeniz lazım kolay gelsin

  Mesaj için teşekkürler. Önceden de ip adreslerim 2.4 şeklindeydi o yüzden herhangi bir değişiklik yok program ip üzerinden değil port üzerinden çalışmakta yani ip ayarı diye herhangi bir yer yok. • Aynı subnet içindeki bilgisayarlar birbirleri ile haberleşirken Pfsense e uğramazlar.
  Pfsense bir router dır. Dolayısı ile sizin sorununuz Pfsense ile alakalı değildir. • pfSense'e bağlantı yapmadan önce loadbalance yapan basit bir router ile böyle bir sorun olmuyordu. pfSense'e geçince böyle bir sorun oldu. Sizce neden kaynaklanıyor olabillir? • Merhaba.
  Oncelikle ilgili port yonlendirmelerini kaldirin derim. Ardindan sizin makinanizin pfsense altinda mi yoksa ustundemi konumlandigini netlestirin.
  Sanki lan interface ayarlarinda en altta iki blok secenegi vardi. Tam olarak hatırlamıyorum ama onlari kaldirip dener misiniz?

  n


Log in to reply