Pfsense internet gelmiyor • kolay gelsin arkadaşlar bilgisayarıma pfsense kurdum eski bi kasa 2 tane ethernet kartı var birini modemden aldım birinide laptopa verdim ama nerede yanlış yapıyoruz anlamadım laptopa internet gelmiyor ping atıyorum pfsenseye internet var  laptopdan arayüzede bağlanıyorum ama internet gelmiyor laptopa • önce forumdaki sabit başlıklara göz atın,
  burası başlamak için güzel bir yer : http://forum.pfsense.org/index.php/topic,62334.0.html

  sonra sorunuzu şuna göre tekrar sorunuz : http://forum.pfsense.org/index.php/topic,27028.0.html • Böyle bir sistem kurdum Yanlız çok yeniyim o yüzden kusura bakmayın kuralları görmedim  pfsense menüsünden 7 ye basarak yeniden kuruyorum ipleri veriyorım laptop arayüze bağlanıyor o sırada ping atıyorum pfsensede internet var ama laptopa gelmiyor dhcp aktiv ediyorum belirli aralıklarla ama genede olmuyor • Neyse sana hızlı bir özet geçelim :)

  Öncelikle iki ethernet kablosunu da sök. 
  kurulum ekranı başladığında sana vlan ları sorana kadar sorduğunda sadece enter a bas.

  Bu ekran geldiğinde "n" ye bas. sonrasında senden ethernet kartlarını tanıtmanı isteyecek. Burada üstte yazanlar kırmızı ile çerçevelenmişler ethernet kartlarının adları ve mac adresleridir manuel yazacaksan lazım olacaklar.

  Şimdi biz otomatik tanıtalım. en kolayı. 
  Bu ekran geldiğinde ;

  a ya bas ve modemden gelen kabloyu pfsense tak. tanıdıktan sonra da enter a bas ve kaydetsin. aynısını birdaha yapıp lan ı da tanıt. olsun bitsin. • dediklerinizi uyguladım ama sorun gene aynı yapamadım 2 kere yeniden kurdum denedim. acaba dnslerdenmi dedim google dns verdim tt dns verdim gene olmadı • Ip yapınız nasıl ?  Büyük ihtimal  wan ve lan  ipleriniz aynı blokta olabilir.


Log in to reply