Pfsense 2.1.5 Takılma Hatası ve Limitleme • Merhaba arkadaşlar ben makineme Pfsense 2.1.5 kurmak istiyorum %38 kisminda takılıb kalıyor.64 bit lik sürümü kurulum yapmaya çalışıyorum.Şimdilerde 2.2.1 yükledim sorunsuz şekilde yüklendi.

  İkinci sorum yine 2.2.1 versiyonu ile ilgili.Hız limitleme Traffic Shaper Limiterde yazıyorumSource adress seciyorum.Sonra rules kısmında Sourcede onceden Aliases de belirtdigim ip adres katalogunun ismini yazıyorum.Her şeyi kuruyorum fakat.Kuralı Save yaptıkdan sonra en basit siteleri bile acmıyor klient makinalar.Mesela google bil açmıyor.Araşdırdım 2.2 yükseltmesinden sonra pfsensilerde böyle bi hata oluşuyomuş..Bana yardım edin.2.1.5 egeçmek istiyorum yüklenmiyor.Acaba 32 bitlik versiyonu mu denesem • @qladio2010:

  Merhaba arkadaşlar ben makineme Pfsense 2.1.5 kurmak istiyorum %38 kisminda takılıb kalıyor.64 bit lik sürümü kurulum yapmaya çalışıyorum.Şimdilerde 2.2.1 yükledim sorunsuz şekilde yüklendi.

  Selam,

  Bununla alakalı olarak fiziki bir cihaza mı kurulum yapıyorsunuz yoksa sanal üzerinde mi kurulum yapıyorsunuz?

  Esenliklerimle,
  SGTR • Sanala kurmuyorum,direkt makinanin kendisine • 3 gün beni de çok uğraştırdı dediğin gibi %38 de kalıyordu.2.1.5 sürümü için ancak bir sefer unutup gittim 1 saat sonra kurulum bitmişti. Ama çalışmadı daha sonra yeniden indirdim cd ye çektim cdrom değiştirdim. Yine aynı %38de kalıyordu. Sonra cd den başlatma seceneğimde problem gördüm. Bugün 3 kere kurdum sorunsuz kuruldu. Cdrom dan ya da usb nerden başlatıyorsan emin ol. • Kaderim7,

  anlamadim simdi ben tam olarak napiyim? • Selam tekrar,

  Medyanızda (cd) sorun olmayabilir hatta cd sürücünüzde de. Kurulumu yeniden başlatmadan önce ağ kabloları takılı mı değil mi? Eğer takılı ise söküp tekrar dener misiniz.

  SGTR


Log in to reply